O ochronie środowiska i gospodarce odpadami w Targach Kielce

O ochronie środowiska i gospodarce odpadami w Targach Kielce

Już niebawem odbędą się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a zarazem jubileuszowa edycja zgromadziła 62 firmy z 8 krajów.

EKOTECH do tej pory

Przez poprzednie 20 lat w Targach Kielce spotykali się wiodący europejscy producenci urządzeń do przetwarzania odpadów. Na wystawie można było zobaczyć m.in. rozdrabniacze, przesiewacze, belownice czy też kompletne linie do produkcji brykietu. Nie brakowało też specjalistycznych pojazdów do odbioru i transportu odpadów, różnego rodzaju kontenerów, myjek do pojemników czy maszyn do utrzymania terenów zielonych, chodników i ulic.

Na ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji swoimi produktami pochwalili się Belgowie, Francuzi, Koreańczycy, Niemcy, Rumuni, Szwajcarzy oraz Włosi. W swojej ofercie mieli m.in. biodegradowalne worki na śmieci, kontenery oraz pojazdy do wywozu nieczystości. Nie zabrakło również urządzeń, które służą do utrzymania tych maszyn w dobrej kondycji. Pojawiły się także rozwiązania mające na celu zmniejszenie objętości odpadów.

Marek i Edek na EKOTECHU!

Gośćmi specjalnymi tegorocznych XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju. Uczestnicy popularnego programu rozrywkowego będą obecni w Targach Kielce podczas pierwszego dnia EKOTECHU. W trakcie godzinnej rozmowy opowiedzą czym zajmowali się dawniej i jak zaczęła się ich przygoda ze zbieraniem złomu. Z pewnością nie zabraknie pytania w jaki sposób udział w programie zmienił ich dotychczasowe życie i jak to jest stać się nagle bardzo popularnym.

Konferencje, szkolenia i wykłady

Podczas tegorocznej edycji odbędą się m.in. warsztaty edukacyjne dotyczące prawidłowego zagospodarowania i segregacji odpadów. W ostatnich latach wiedza Polaków w tym temacie uległa ogromnej poprawie. Jednak jest jeszcze wiele aspektów, o których powinniśmy wiedzieć prowadząc gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo. Już po raz 8. odbędzie się Forum Gospodarki Odpadami, które corocznie przyciąga ponad 200 słuchaczy. Z pewnością warto również zarezerwować czas na blok wykładów na temat dokumentacji, którą muszą prowadzić podmioty gospodarcze i samorządy. Z kolei przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko Auto opowiedzą o aktualnych przepisach. Dopełnieniem merytorycznym będą wykłady wieloletniego partnera EKOTECHU – Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Targom towarzyszyć będzie również konkurs o nagrodę i wyróżnienia Targów Kielce w kategorii „najlepszy produkt lub oferta prezentowana na targach”. Najbliższa edycja EKOTECHU została zaplanowana na 26-27 lutego br.

Leave a Reply

Your email address will not be published.