Kubota prezentuje prototypy maszyn elektrycznych

Kubota prezentuje prototypy maszyn elektrycznych

Podczas prezentacji w Kioto (Japonia) najnowszych produktów, Kubota przedstawiła prototypy elektrycznych ciągników kompaktowych oraz minikoparek. Oba rodzaje zaprezentowanych maszyn znajdują się aktualnie w fazie rozwoju. Koncern zapowiada nad nimi dalsze prace, prowadząc jednocześnie eksperymentalne pokazy i analizując potrzeby lokalnych użytkowników.

Obecnie jedną z podstawowych kategorii produktów firmy Kubota są maszyny rolnicze napędzane silnikami Diesla. W odpowiedzi na światowy zwrot w kierunku pojazdów elektrycznych, Kubota zaangażowała się jednak w badania i rozwój w zakresie sprzętu napędzanego alternatywnie, z zastosowaniem silników elektrycznych, falowników czy pakietów akumulatorów, aby przygotować się na przyszłe zapotrzebowanie. Za przykład nadchodzących zmian może posłużyć Paryż, którego władze ogłosiły plan wycofania z miasta samochodów z silnikami wysokoprężnymi do 2024 roku.

Prototypy zaprezentowane przez Kubotę mają akumulatory litowo-jonowe i zapewniają takie same osiągi, co ich odpowiedniki z klasycznym układem napędowym. Koncern zapowiada, że nowe maszyny będą wprowadzone na rynek krótko po przeprowadzeniu niezbędnych testów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.