Prezydent Andrzej Duda w stoisku LiuGong Dressta Machinery na wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0”

Prezydent Andrzej Duda w stoisku LiuGong Dressta Machinery na wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0”

16 stycznia br. w Stalowej Woli odbyła się wystawa „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0”. Wzięło w niej udział blisko 70 przedsiębiorstw, których produkty wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązaniami i nawiązują do tradycji polskich producentów. Swoją ofertę zaprezentowała m.in. firma LiuGong Dressta Machinery. Podczas wydarzenia została oficjalnie mianowana członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, ale to nie jedyny powód, dla którego stalowowolska wystawa na długo pozostanie w jej pamięci…

Wydarzenie uświetniła obecność prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zwiedzając wystawę wiele uwagi poświęcił firmie LiuGong Dressta Machinery. Prezydent nie krył wrażenia jakie zrobiła na nim ponad 40-tonowa spycharka Dressta TD-25 i chętnie usiadł za jej sterami. Obecny na stoisku Howard Dale – prezes LiuGong Dressta Machinery miał okazję opowiedzieć wyjątkowemu gościowi o bezpośrednich inwestycjach w kraju w zakresie produkcji, ludzi, badań i rozwoju oraz najnowszej ofercie. Howard Dale zwrócił też uwagę na wkład, jaki zarządzana przez niego firma wnosi do polskiej gospodarki poprzez eksport produktów ze Stalowej Woli do ponad 50 krajów na całym świecie. Prezydent Andrzej Duda wysoko ocenił działania jednego z największych chińskich inwestorów w Polsce i życzył dalszego, intensywnego rozwoju firmy.

Podczas wystawy prezes LiuGong Dressta Machinery otrzymał z rąk Jana Stylińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa certyfikat przystąpienia firmy do PZPB. To ogólnopolska organizacja zrzeszająca firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie reprezentują ponad 70% potencjału rynku generalnego wykonawstwa inwestycji w Polsce. Członkostwo daje firmie możliwość bezpośredniego uczestniczenia w kształtowaniu i tworzeniu rozwiązań systemowych dotyczących sektora infrastruktury i budownictwa oraz zgłaszania postulatów i wniosków mających istotne znaczenie dla kreowania rzeczywistości gospodarczej Polski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.