Nokian Ground King – bez kompromisów

Nokian Ground King – bez kompromisów

Czy to w rolnictwie czy w zastosowaniach komunalnych ciągniki poruszają się zarówno po nieutwardzonych podłożach, jak również nawierzchniach bitumicznych oraz betonowych. Z tego względu opony z klasyczną „jodełką” nie do końca się sprawdzają. Na gruncie zapewniają odpowiednią trakcję, ale przy jeździe na nawierzchniach utwardzonych ich przyczepność, nośność i wytrzymałość są mniejsze. Do tego dochodzi niższy komfort jazdy wynikający z drgań pochodzących od masywnych monolitycznych bloków bieżnika.

Rozwiązania tych problemów podjęła się firma Nokian Tyres, czego efektem jest nowa opona Ground King. Stanowi ona udane połączenie tradycyjnej opony ciągnikowej z oponą terenową. W praktyce oznacza to podzielenie bieżnika tzw. jodełki na mniejsze bloki. Unikatowa konstrukcja przekłada się na większą elastyczność bieżnika, dzięki czemu opona Ground King znakomicie nadaje się zarówno do jazdy w terenie, jak również na nawierzchniach utwardzonych. Oprócz odpowiedniej przyczepności zapewnia też wysoką nośność, umożliwiając swobodne wykorzystywanie ciągnika z najcięższymi maszynami.

Od kwietnia br. opona Nokian Ground King jest dostępna w rozmiarach 650/65R42, 540/65R30, 650/65R38, 540/65R28, kolejnych 10 będzie wprowadzonych jeszcze w tym roku.      

Leave a Reply

Your email address will not be published.