Ładowarki Bobcat serii R

Ładowarki Bobcat serii R

Firma Bobcat wprowadza na rynek nowe ładowarki kompaktowe serii R Stage V. Obejmuje ona modele o sterowaniu burtowym S66 i S76 oraz ładowarki gąsienicowe T66 i T76. Dostawy tych maszyn rozpoczęto w październiku br.

John Chattaway, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat tak skomentował debiutujące produkty: – Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń firma Bobcat zawsze tworzyła najmocniejsze, najbardziej zaawansowane ładowarki na świecie. Nie inaczej jest w przypadku nowej serii R, która została całkowicie przeprojektowana od podstaw, ze szczególnym naciskiem na jakość, niezawodność, trwałość i pierwszorzędny komfort. Nowa seria R stanowi nowy etap w ewolucji branży sprzętu kompaktowego.

Aby zwiększyć stabilność obu rodzajów ładowarek zwiększono ich rozstaw osi. W połączeniu z wydajniejszym układem hydraulicznym umożliwiło to również osiągnięcie większej siły odspajania oraz udźwigu. Dla dalszej poprawy stabilności i wydajności można zastosować opcjonalną funkcję automatycznego sterowania jazdą dostępną we wszystkich ładowarkach serii R. Ogranicza ona rozsypywanie materiału i zwiększa komfort pracy.

Wszystkie maszyny z serii R są standardowo wyposażone w całkowicie zamkniętą, szczelną kabinę wyposażoną w klimatyzację, 5-calowy wyświetlacz w wersji Deluxe oraz diodowy układ oświetlenia. Dostępne opcje to kabina Clear-Side, która ma boczne osłony bez siatek zapewniające lepszą widoczność, kamerę cofania z podłączeniem zarówno do standardowego wyświetlacza 5-calowego jak i opcjonalnego 7-calowego wyświetlacza dotykowego oraz zestaw oświetlenia diodowego w wersji premium. Standardowy fotel amortyzowany może być zastąpiony przez podgrzewany fotel pneumatyczny z tekstylną tapicerką.

Obecnie wiele funkcji dostępnych uprzednio jako opcje jest montowanych w ramach wyposażenia standardowego. Są to: sterowanie za pomocą joysticków (SJC), kabina Deluxe z układem HVAC, dwuzakresowa regulacja prędkości, układ hydrauliczny o wysokiej wydajności z systemem kontroli osprzętu (ACD), funkcja utrzymania pozycji łyżki działająca w obu kierunkach jazdy oraz alarm cofania.

Więcej informacji na www.bobcat.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.