URSUS Dystrybucja – wszystko, co niezbędne

Ursus Dystrybucja poza sprzedażą ciągników i maszyn zajmuje się też prowadzeniem własnej sieci serwisowej działającej na terenie całego kraju dzięki mobilnym załogom serwisowym. Zakres świadczonych usług to głównie naprawy, przeglądy techniczne, kalibracje oraz regulacje ciągników i maszyn. Prace realizowane są we własnych placówkach w Bielsku Podlaskim, Kielcach, Koszalinie, Obornikach oraz Łomży, a także u klientów.

Poszukując kompleksowych rozwiązań w zakresie letniego i zimowego utrzymania dróg i poboczy, terenów zielonych oraz użyteczności publicznej, a nawet cięższych maszyn do pracy w sortowni czy zakładzie przetwarzania odpadów warto zapoznać się z ofertą firmy Ursus Dystrybucja. Lubelska spółka tworzy autoryzowaną sieć sprzedaży ciągników i maszyn z fabryk Ursus S.A., a także sprzętu innych marek pokrywając zapotrzebowanie szeroko rozumianej branży komunalnej.

Idealny zestaw do zadań komunalnych: ciągnik Ursus C­‑350 B o mocy 47 KM, doposażony w składany pług odśnieżny i zamiatarkę. Model C­‑350 B jest idealnym rozwiązaniem, gdy wymagana jest wysoka precyzja pracy, co w połączeniu z narzędziami zagregowanymi w tym zestawie czyni każde zlecenie łatwiejszym. Zestaw w prezentowanej kompletacji pomaga na co dzień w utrzymaniu terenów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Trzon oferty stanowią ciągniki marki Ursus. Tej firmy nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ istnieje ponad 120 lat i zmechanizowała polskie rolnictwo. Do wyboru są ciągniki kompaktowe o mocy od 35 KM (Ursus C­‑335B), modele średniej wielkości, jak np. Ursus C­‑380 zapewniający 75 KM oraz maszyny, które wyróżniają się najwyższymi osiągami, np. „topowy” ciągnik Ursus C­‑3150 Power o mocy 150 KM. Model ten ma masę własną (bez obciążników) równą 7 t, dzięki czemu znakomicie nadaje się do pracy z kosiarkami bijakowymi zamontowanymi na największych ramionach wysięgnikowych albo wydajnego odśnieżania dużych powierzchni, np. lotnisk. Ofertę ciągników Ursus uzupełniają produkty marki Basak – od zeszłego roku firma Ursus Dystrybucja jest ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Do tej pory nie były dostępne na naszym rynku. Ciągniki Basak wyróżniają się bardzo dobrym wykonaniem, solidną konstrukcją oraz sprawdzonymi komponentami najbardziej uznanych producentów, takich jak Perkins, Carraro czy Deutz. Większość modeli nie ma filtra cząstek stałych (DPF) i układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) wymagającego dozowania AdBlue, co ułatwia ich eksploatację i zmniejsza koszty obsługi. Firma Ursus Dystrybucja gwarantuje pełną dostępność części do oferowanych produktów Basak. W ramach tej marki do wyboru są ciągniki o mocy od 58 KM (model Basak 2060) do 116 KM (Basak 5120).

Propozycja zestawu do koszenia i odmulania rowów melioracyjnych: Ursus C­‑3110 o mocy 110 KM, doposażony w kosiarkę wysięgnikową firmy Rolmex KR 600Z Power. Ciągnik ten ma czterosłupkową, ogrzewaną kabinę z uchylnym dachem zaprojektowaną zgodnie z zasadami ergonomii, co w połączeniu z prezentowanym osprzętem gwarantuje bezpieczną i komfortową pracę. Taki zestaw użytkuje Zarząd Dróg Powiatowych w Gryficach.

Oprócz ciągników w ofercie firmy Ursus Dystrybucja znajduje się bardzo rozbudowana gama osprzętu do zastosowań komunalnych. Obejmuje ona np. pługi marki Ursus do odśnieżania. Mają one różną wielkość, dzięki czemu łatwo dobrać takie narzędzie do konkretnego modelu ciągnika, i występują w różnych wykonaniach, np. jako jednoczęściowe lub dwuczęściowe do jednoczesnego odgarniania śniegu na obie strony. Kolejną ważną grupę narzędzi roboczych tworzą kosiarki dyskowe, bijakowe, wysięgnikowe i rotacyjne oraz zamiatarki. Do tego dochodzą ładowacze czołowe i osprzęt do nich, np. w postaci łyżek i wideł paletowych. W ofercie Ursus Dystrybucja występuje jeszcze bogata gama przyczep, w tym jednoosiowych, dwuosiowych z obrotnicą, tandemowych (w tym skorupowych), a nawet wyposażonych w urządzenie hakowe. Najcięższe modele mogą się sprawdzić np. przy wywozie balastu na składowiska albo przy budowie na nim warstw przesypowych czy dróg technologicznych.

Zestaw do zadań specjalnych: ciągnik Basak 2110S o mocy 110 KM, doposażony w solidną kosiarkę wysięgnikową do skarp i rowów – Ursus BEAR ARM. Zestaw idealnie sprawdzi się przy koszeniu i odmulaniu rowów melioracyjnych. Ciągnik Basak 2110S już w standardzie doposażony jest w listwy LED z przodu i z tyłu maszyny, co zapewnia dobre oświetlenie i znacząco ułatwia pracę po zmroku.
Propozycja lżejszego zestawu do koszenia i odmulania rowów melioracyjnych: ciągnik URSUS C­‑382 o mocy 82 KM, doposażony w kosiarkę wysięgnikową Rolmex KR 520. Można go spotkać na obszarach obsługiwanych przez Zakład Usług Komunalnych w Białymstoku.

Dzięki szerokiej ofercie firma Ursus Dystrybucja jest w stanie skompletować gotowy do pracy sprzęt z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klienta. Aby zagwarantować jak najłatwiejszy dostęp do wszystkich produktów uruchomiła pięć własnych punktów sprzedaży. Na zachodzie kraju są one zlokalizowane w Koszalinie i Żernikach k. Obornik, a na wschodzie w Bielsku Podlaskim, Łomży i Kielcach. Do dyspozycji klientów są też przedstawiciele handlowi działający na terenie całej Polski. Firma Ursus Dystrybucja zapewnia bardzo dobrą obsługę posprzedażową, na którą składa się łatwa dostępność oryginalnych części zamiennych i profesjonalny serwis stacjonarny wspierany przez jednostki mobilne. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia oferuje naprawy aktualnie oferowanego sprzętu, ale też prowadzi kompleksowe odbudowy starszych ciągników, przywracając ich nominalne parametry użytkowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.