Bucher Municipal zdobywcą nagrody Red Dot

Bucher Municipal zdobywcą nagrody Red Dot

W pełni elektryczna zamiatarka Bucher CityCat V20e otrzymała wyróżnienie Red Dot Design Award, a ponadto została nagrodzona w kategorii Innovative Product. To bardzo duże osiągnięcie, ponieważ każdego roku do jury konkursowego, które przyznaje Red Dot Award wpływa 1800 zgłoszeń z 70 krajów. Nagrodzone produkty są prezentowane w różnych publikacjach cyfrowych i drukowanych oraz na specjalnych wystawach.

Zamiatarka V20e to maszyna typowo „out-doorowa” zaprojektowana z myślą o najcięższej pracy. Przy DMC równej 4,8 t zapewnia rekordową w klasie ładowność, która wynosi aż 2,1 t. Zastosowany zbiornik na nieczystości ma pojemność całkowitą 2 m3. Źródłem napędu jest silnik elektryczny o mocy 45 kW, podłączony do akumulatorów o pojemności 63 kWh. Taki zapas energii wystarcza na pracę nawet przez 8 h.

Maszyny Bucher serii V20 są wyposażone w tzw. pływającą ssawę z opatentowanym mechanizmem zawieszenia. Sprawia on, że bez względu na ukształtowanie terenu zostaje zachowany jednakowy prześwit między ssawą a podłożem. Przyjęte rozwiązanie gwarantuje maksymalny ciąg powietrza i odpowiedni efekt zamiatania, ale przede wszystkim zapobiega uszkodzeniu ssawy podczas przejeżdżania przez progi zwalniające czy wystające studzienki kanalizacyjne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.