Pierwsza w Polsce śmieciarka „frontloader” na podwoziu 4-osiowego Actrosa 3543 dla firmy EKO z Kalisza

Pierwsza w Polsce śmieciarka „frontloader” na podwoziu 4-osiowego Actrosa 3543 dla firmy EKO z Kalisza

W marcu br. w siedzibie kaliskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie wyjątkowego pojazdu: czteroosiowego Actrosa 3543LP wyposażonego w 43-metrową zabudowę frontloader Millenium XXL. Pojazd skompletowała spółka Terberg Matec Polska, natomiast za jego dostawę była odpowiedzialna firma Mojsiuk – dealer Mercedes-Benz Trucks Polska w Szczecinie.

Taka śmieciarka jest ładowana od przodu i może być obsługiwana przez jedną osobę. Dzięki wysokiej wydajności stanowi alternatywę dla pojazdów wyposażonych w urządzenia hakowe i bramowe. Duża pojemność to efekt zastosowania 4-osiowego podwozia w konfiguracji 8×2 z trzema tylnymi osami zespolonymi. Wszystkie osie za wyjątkiem napędowej (przedostatniej) są skrętne, co sprawia, że manewrowanie pojazdem jest bardzo wygodne. Actros 3543LP, który dołączy do floty firmy z Kalisza został wyposażony w najnowocześniejszy system wspierający bezpieczeństwo Active Brake Assist 5 oraz kamerę z przodu, a także komfortowy fotel pneumatyczny kierowcy i dwa siedzenia dla ewentualnych pomocników.

Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, działającą na rynku od prawie 30 lat. Obecnie to jedna z najnowocześniejszych w Wielkopolsce firm zajmujących się m.in. odbiorem odpadów komunalnych oraz zagospodarowaniem odpadów segregowanych. W swojej działalności kładzie duży nacisk na ekologię, rozumianą jako konkretne działania. Celowi temu służy m.in. stałe inwestowanie w zdobycze techniki komunalnej, które zmieniają i rozszerzają zakres oferowanych usług, pozwalając zaspokoić społeczne oczekiwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.