Nagroda Good Design 2017 dla ładowarek Case serii G

Nagroda Good Design 2017 dla ładowarek Case serii G

Ładowarki kołowe Case najnowszej serii G otrzymały prestiżowe wyróżnienie Good Design 2017. Jest ono przyznawane co roku przez Chicago Athenaeum – Międzynarodowe Muzeum Architektury i Wzornictwa. Gama produktów marki Case zwyciężyła w kategorii przemysłowej.

Zdobyta nagroda ma bardzo duże znaczenie, ponieważ każdego roku stara się o nią tysiące firm. O wyborze ładowarek Case serii G przesądziła przede wszystkim nowoczesna kabina, wyznaczająca nowe standardy w zakresie komfortu pracy i bezpieczeństwa operatora. Charakteryzuje się ona dużą, wygiętą szybą czołową, która zapewnia szeroki, niczym niezakłócony widok na obszar roboczy i najbliższe otoczenie maszyny. Jury konkursu zwróciło również uwagę na przestronność wnętrza, ergonomiczne rozmieszczenie przyrządów i łatwość obsługi nowych ładowarek. Kolejną istotną zaletą jest m.in. niski poziom hałasu oraz drgań na jakie narażony jest operator, co udało się osiągnąć nie tylko poprzez odpowiednie wyciszenie i amortyzację kabiny, ale także umieszczenie silnika całkowicie z tyłu maszyny. To wszystko przekłada się na ograniczenie zmęczenia operatora, a tym samym większą efektywność pracy.

Wyróżnienie Good Design jest uhonorowaniem wysiłków Centrum Projektowania CNH Industrial, którego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opracowywanie przez nich maszyny były nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale także zwracały uwagę swoim nowoczesnym i ponadczasowym wyglądem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.