Nowe automatyczne kosiarki Husqvarna do zastosowań komercyjnych

Nowe automatyczne kosiarki Husqvarna do zastosowań komercyjnych

Firma Husqvarna wprowadza do sprzedaży dwa modele kosiarek automatycznych, stworzone z myślą o firmach zarządzających terenami zielonymi oraz pielęgnacją krajobrazu. Nowe maszyny umożliwią poprawę jakości i trwałości trawników komercyjnych i miejskich, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zmniejszeniu nakładu pracy na ich utrzymanie.

Seria Husqvarna Automower 500 wykorzystuje wszystkie zalety kosiarek automatycznych Husqvarna, które są obecnie dostępne na rynku. Dodatkowo nowe maszyny zostały wyposażone w specjalne funkcje, przeznaczone dla zarządców profesjonalnej floty maszyn. Nowe modele Automower mogą obsługiwać trawniki o powierzchni do 5000 m2, pokonują strome zbocza o nachyleniu do 45% i przycinają trawę z wydajnością 208 m2/h. Niezwykle cichy napęd zastosowany w kosiarkach oznacza poziom hałasu wynoszący zaledwie 58 dB, dzięki czemu maszyny serii 500 mogą pracować zarówno w dzień, jak i w nocy, nie niepokojąc przy tym użytkowników parków lub mieszkańców pobliskich obszarów. Możliwość cięcia trawy przez 24 godziny na dobę sprawia, że seria Husqvarna Automower 500 jest idealna do pielęgnacji trawników przy hotelach, bibliotekach, czy na cmentarzach.

Nowa seria 500 obejmuje wiele rozwiązań ułatwiających obsługę złożonych obszarów. Wśród najciekawszych jest np. aż pięć metod wyszukiwania stacji ładującej czy trzy przewody doprowadzające, które pozwalają na maksymalną elastyczności pracy na złożonym terenie. Automatyczna obsługa przejść umożliwia przeprowadzenie kosiarki przez wąskie przejścia, pozwalając na pracę w najbardziej skomplikowanym terenie. W takich sytuacjach nieoceniony jest też GPS, a dzięki czujnikowi wzrostu trawy kosiarki dostosowują częstotliwość koszenia do tempa jej wzrostu. Z uwagi na fakt, że Husqvarna Automower przycina bardzo małe przyrosty trawy, ale za to bardzo często, trawnik jest bardziej gęsty, bardziej zielony, a także nie porasta mchem. Te małe ścinki bowiem bardzo szybko zamieniają się w naturalny nawóz i trawnik nie wymaga intensywnego nawożenia, jak ma to miejsce w przypadku koszenia połączonego ze zbieraniem pokosu.

Kosiarki Automower serii 500 współpracują z platformą Husqvarna Fleet Services, umożliwiającą monitoring maszyn. Korzystając z niej operatorzy mogą szybko sprawdzić status kosiarek automatycznych oraz ich lokalizację. Ponadto są w stanie w pełni zmieniać ustawienia kosiarek, włącznie z regulacją wysokości koszenia, sprawić, że kosiarka uruchamia lub zatrzymuje cięcie, wraca do stacji ładowania, a nawet włącza tryb ECO, który pozwala na oszczędzanie energii. Husqvarna Fleet Services pozwala również operatorom zaplanować konserwację maszyn w regularnych odstępach czasu, eliminując nieoczekiwane przestoje lub nieplanowane opóźnienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.