New Holland po raz dziewiąty na najwyższym stopniu podium

New Holland po raz dziewiąty na najwyższym stopniu podium

Znane są już wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku w 2017 r. Po raz dziewiąty raz z rzędu zakończył się on dominacją marki New Holland, której ciągniki zostały sprzedane w liczbie 1.516 sztuk. Łącznie w okresie od stycznia do grudnia polscy nabywcy zarejestrowali 10.255 nowych traktorów, co oznacza, że udział marki New Holland wyniósł blisko 15%.

Z danych Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w grudniu – nowych właścicieli znalazło wtedy 2.063 ciągników. – Miniony rok, podobnie jak lata ubiegłe, nie był łatwy dla branży rolniczej – mówi Adam Sulak, Business Director New Holland. – Fakt, że w niezwykle wymagających warunkach obejmujemy pozycję lidera już po raz dziewiąty dowodzi, że maszyny New Holland cieszą się bardzo dużym zaufaniem użytkowników i mają opinię niezawodnych partnerów w pracach polowych. Ponownie udowodniliśmy, że nasze produkty sprawdzają się w warunkach rynku polskiego. Mamy świadomość, że w trudnym dla rolników okresie wszystkie inwestycje muszą być przemyślane dwukrotnie. Dlatego stale inwestujemy w innowacje i udoskonalamy maszyny po to, by każda wydana złotówka przekładała się na maksymalną efektywność pracy w polu. Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie i wybór produktów marki New Holland. To dzięki Wam od roku 2009 jesteśmy niezaprzeczalnym liderem rynku w zakresie sprzedaży nowych ciągników – dodaje.

Z przedstawionych danych Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że w zeszłym roku sprzedano 10.255 nowych ciągników rolniczych. Liczba ta została określona na podstawie rejestracji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wyniki wskazują na wyraźne prowadzenie grupy liderów, wśród których należy wymienić marki: New Holland, John Deere, Zetor oraz Kubota. Czołowi producenci łącznie sprzedali w tym roku 4.982 ciągniki, co stanowi 48,58% całego wolumenu rejestracji. W ostatnich 9 latach, od kiedy marka New Holland zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów traktorów, do polskich gospodarstw (i nie tylko) trafiło 22.063 niebieskich ciągników. W 2017 r. największym zainteresowaniem cieszyły się modele serii TD5 oraz T7, a także T5, zarejestrowane w liczbie 237 sztuk.

– W 2018 r. marka New Holland w dalszym ciągu powalczy o pozycję lidera. Przewidywany rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym, co może wiązać się z ogólną sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie. Ewentualne możliwości uzyskania wsparcia finansowego przez rolników ze środków unijnych będą miały wpływ na liczbę rejestrowanych nowych ciągników rolniczych w Polsce. Zarówno rolnicy jak i producenci maszyn czekają na bardziej dynamiczne wykorzystanie programów unijnych, które w perspektywie roku 2018 pozwolą na odważniejsze inwestycje. Sądzimy, że procentowy rozkład sprzedaży ciągników z poszczególnych segmentów mocy nie ulegnie znaczącym zmianom i ciągniki średnich mocy będą wciąż wiodły prym. Z punktu widzenia producentów maszyn rolniczych ta prognoza jest raczej optymistyczna – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland.

Leave a Reply

Your email address will not be published.