„International Truck of the Year 2018” dla modeli DAF CF i XF

„International Truck of the Year 2018” dla modeli DAF CF i XF

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili dziennikarze z 23 krajów europejskich zajmujących się transportem drogowym. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane podczas wystawy Solutrans w Lyonie. Z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury konkursu, odebrał je Preston Feight, prezes firmy DAF Trucks.

Nowe modele DAF CF i XF wyróżniają się zupełnie nowymi układami napędowymi z bardzo wydajnymi skrzyniami biegów i tylnymi osiami. Innowacyjne rozwiązania, takie jak nowe kompaktowe układy oczyszczania spalin, zaawansowane oprogramowanie czy zoptymalizowana aerodynamika, przyczyniają się do obniżenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 aż o 7%. W przypadku podwozi pod zabudowę uzyskano redukcję masy nawet do 300 kg, co powoduje dalszy wzrost efektywności transportu.

To coroczne wyróżnienie jest przyznawane pojazdom ciężarowym lub gamie modeli, w których zastosowane rozwiązania w największym stopniu przyczyniają się do poprawy efektywności transportu drogowego. Pod uwagę brane są następujące kryteria: innowacyjne rozwiązania techniczne, komfort kierowcy, bezpieczeństwo na drodze, właściwości jezdne, oszczędność paliwa, wpływ na środowisko naturalne oraz całkowity koszt eksploatacji – uzasadnił Gianenrico Griffini. – Prezentując nowe modele z serii CF i XF, firma DAF wprowadziła na rynek gamę średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych, która ustanawia nowe standardy w kwestii sprawności układu napędowego i całkowitej wydajności.

Odbierając nagrodę Preston Feight podkreślił, że jest ona zasługą wszystkich 10 tys. pracowników DAF Trucks. – Ciężko pracowaliśmy na to, aby udoskonalić najlepsze pojazdy ciężarowe na rynku. Efektem są nowe modele CF i XF reprezentujące prawdziwą doskonałość (idea Pure Excellence). To wspaniałe, że ten ogromny wkład został nagrodzony w tak wyjątkowy sposób. Poza tym zdobycie tytułu „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku” stanowi uznanie dla naszych dostawców i dealerów, a co więcej jest ukłonem w stronę wszystkich klientów, którzy wybrali lub wybiorą nowe model DAF CF lub XF. Jury w uzasadnieniu podało, że są to wiodące pojazdy ciężarowe pod względem efektywności transportu. Cóż więcej można dodać?

Leave a Reply

Your email address will not be published.