Iveco Daily Blue Power zdobywcą tytułu „International Van of the Year 2018”

Iveco Daily Blue Power zdobywcą tytułu „International Van of the Year 2018”

Zaledwie trzy lata po poprzednim zwycięstwie model Daily ponownie zdobył tytuł „Międzynarodowego Vana Roku”. Wyróżnienie otrzymała nowa linia pojazdów Iveco Daily Blue Power, obejmująca Daily Electric, Daily Euro 6 RDE 2020 oraz Daily Hi-Matic Natural Power. Pierwszy z nich jest elektryczny, a więc całkowicie bezemisyjny. Drugi już teraz spełnia wymagania przepisów dotyczących pomiarów spalin w rzeczywistych warunkach jazdy, które wejdą w życie w 2020 r. Trzeci natomiast jest napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) i ma bardzo nowoczesną, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie najnowszych technologii w celu rozwoju zrównoważonego transportu. W uzasadnieniu swojego wyboru sędziowie podkreślili, że Daily Blue Power łączy dostępne rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu samochodów dostawczych na środowisko naturalne w obszarach miejskich oraz podmiejskich. Ich zdaniem Iveco posiada pojazdy, których po prostu domaga się rynek.

Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, podsumował głosowanie jury: – Gratuluję Iveco imponujących osiągnięć w zakresie rozwoju linii produktów Daily Blue Power. Iveco zawsze było na czele zrównoważonego transportu w segmencie pojazdów dostawczych. Nowa gama Daily Blue Power doskonale potwierdza tę pozycję.

Odbierając nagrodę Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, powiedział: – W swoją 40. rocznicę model Daily po raz trzeci został wybrany jako „International Van of the Year”. Poza uznanym i odnoszącym sukcesy produktem, ta nagroda jest wyrazem ogromnych wysiłków podejmowanych przez Iveco, które mają decydujący wkład w walkę o czyste powietrze w naszych miastach i redukcję emisji CO2. Daily Blue Power w wersji elektrycznej, gazowej i najbardziej zaawansowanej wersji wysokoprężnej jest pierwszym i jedynym pojazdem oferującym trzy opcje, które są przygotowane na wzrost ograniczeń w dostępie do centrów miejskich. To zabezpiecza inwestycje naszych klientów i zapewnia im przewagę konkurencyjną, aby rozwijać swoje zrównoważone przedsięwzięcia. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.