Ładowarki teleskopowe BASAK – nowość w ofercie URSUS Dystrybucja

Ładowarki teleskopowe BASAK – nowość w ofercie URSUS Dystrybucja

Firma URSUS Dystrybucja z oczywistych względów jest kojarzona z szeroką gamą ciągników, ale od niedawna w jej ofercie są również dostępne ładowarki teleskopowe renomowanej tureckiej marki BASAK. Do wyboru jest pięć modeli, które pokrywają potrzeby branży komunalnej.

 Ładowarki teleskopowe należą do podstawowych maszyn stosowanych w stacjach przeładunkowych odpadów, sortowniach, instalacjach komunalnych czy zakładach recyklingowych. Oprócz załadunku środków transportu, obsługi linii technologicznych czy pryzmowania odpadów są też wykorzystywane jako jednostki pomocnicze oraz utrzymaniowe, począwszy od prac dźwigowych, przez zamiatanie i odśnieżanie, po zadania związane z konserwacją urządzeń stanowiących wyposażenie danego obiektu. Zapotrzebowanie na takie maszyny jest więc bardzo duże, a pojawienie się nowej marki na polskim rynku z pewnością ułatwi znalezienie optymalnego rozwiązania, zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym.

Kabina o łukowym profilu z jednoczęściową szybą czołową umożliwia wygodną obserwację osprzętu nawet w najwyższym położeniu.

BASAK TRACTOR to starannie dobrany przez spółkę URSUS Dystrybucja partner. Samych ciągników produkuje rocznie ponad 10 tys. sztuk, których znaczna część trafia na eksport. Wpływ na ich popularność ma m.in. wysoka niezawodność, podzespoły najbardziej uznanych światowych marek, nowoczesne rozwiązania i ciekawy design, a także atrakcyjne ceny. To samo dotyczy produkowanych przez BASAK TRACTOR ładowarek teleskopowych, które w niczym nie ustępują maszynom oferowanym przez zachodnie koncerny, ale są od nich znacznie tańsze. Biorąc pod uwagę wsparcie lokalnego, „silnego” przedstawiciela, jakim bez wątpienia jest firma URSUR Dystrybucja, klient otrzymuje maszynę gotową do pracy w najbardziej wymagających aplikacjach.

Standardowe wyposażenie każdej ładowarki teleskopowej BASAK obejmuje m.in. klimatyzację oraz kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach.

W Polsce jest dostępnych pięć modeli pokrywających większość typowych potrzeb nie tylko w branży komunalnej, ale również budowlanej i rolniczej. Są to: ST 7.40 (maksymalny udźwig 4000 kg/maksymalna wysokość podnoszenia 6350 mm), ST 9.35 (3500 kg/8700 mm), ST 11.35 (3500 kg/1100 mm), ST 13.35 (3500 kg/13000 mm) oraz ST 17.30 (3000 kg/16300 mm). Ich masa transportowa wynosi od 7360 kg w przypadku modelu ST 7.40 do 12220 kg dla modelu z największym wysięgnikiem. We wszystkich maszynach jest stosowany ten sam silnik Perkins 1104D­‑44TA o pojemności 4,5 dm3 i mocy 74,5 kW (100 KM). Praktycznym rozwiązaniem jest wentylator chłodnicy z funkcją odwrotnego ciągu (w ładowarkach BASAK należy do wyposażenia standardowego). Pozwala on na skuteczne oczyszczenie wymiennika ciepła bez konieczności wychodzenia z kabiny – aby skorzystać z tej funkcji wystarczy nacisnąć i przytrzymać odpowiedni przycisk. Taki wentylator jest szczególnie wskazany do pracy z odpadami, gdzie panuje duże zapylenie, a w powietrzu znajdują się wiele lotnych, drobnych zanieczyszczeń.

Wszystkie maszyny mają napęd hydrostatyczny i umożliwiają jazdę z maksymalną prędkością 40 km/h. Operator może korzystać z trzech trybów pracy układu kierowniczego: z kołami skrętnymi jednej osi, obu osi w przeciwnym kierunku (dla ograniczenia promienia zawracania), obu osi w tym samym kierunku (tzw. chód kraba, np. dla bliskiego podjazdu do ściany czy wykopu).

Wszystkie ładowarki BASAK są napędzane sprawdzonym, niezawodnym 4­‑cylindrowym silnikiem wysokoprężnym Perkins o mocy 100 KM.

We wszystkich modelach amortyzacja wysięgnika stanowi wyposażenie standardowe, tak samo jak dodatkowa linia hydrauliczna, umożliwiająca współpracę np. z łyżką z tzw. dociskiem. Wydajność pompy hydraulicznej wynosi 100 l/min, przy czym w modelach ST 7.40 i ST 9.35 jest ona zębata, natomiast w pozostałych – wielotłoczkowa. Sterowanie wysięgnikiem i osprzętem odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego joysticka, na którym umieszczono również przyciski do obsługi dodatkowej linii hydraulicznej.

Wszystkie ładowarki teleskopowe BASAK charakteryzują się niewielkim prześwitem i nisko położonym środkiem ciężkości, dzięki czemu gwarantują odpowiednią stabilność, szczególnie istotną podczas pracy z maksymalnym wysięgiem.

Zobacz film ­prezentacja ładowarki teleskopowej BASAK

Leave a Reply

Your email address will not be published.