Nowy oddział dealera Mercedes-Benz Trucks – Auto Partner J. i A. Garcarek w Koninie już działa

Nowy oddział dealera Mercedes-Benz Trucks – Auto Partner J. i A. Garcarek w Koninie już działa

Kilka tygodni temu pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek otwarty został dla klientów nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej firmy.

Serwisu w Ociążu nie dało się już bardziej rozbudować, a zapotrzebowanie klientów wciąż rośnie – mówi Andrzej Wiszowski, kierownik nowego serwisu w Koninie. – Teraz możemy na nie w pełni odpowiedzieć, bo nowa lokalizacja ma duży potencjał rozwoju. Serwis ciężarowy zapewnia cztery pełno przejazdowe kanały, w tym jeden ze stanowiskiem diagnostycznym, co umożliwia pracę 12-15 technikom. Oczywiście mamy tu także swój własny magazyn części zamiennych. Nie budowaliśmy natomiast osobnej blacharni, bo dysponujemy taką w oddalonym o 60 km Ociążu. W Koninie chcemy jednak zapewnić gotowe polakierowane elementy, które najczęściej podlegają wymianie, takie jak zderzaki czy lusterka.

3,5-hektarowa działka, na której zlokalizowany jest obiekt, ma doskonałe położenie – tuż przy autostradzie A2. – Ma ona też swoją historię: pierwotnie należała do firmy Iltrans, cieszącej się dużą renomą wśród klientów pojazdów ciężarowych marki Mercedes-Benz, która po śmierci właściciela została niestety zamknięta – mówi Andrzej Wiszowski. – Zanim jednak do tego doszło, na działce powstała hala serwisowa z przeznaczeniem dla samochodów ciężarowych. Po adaptacji stanowi ona obecnie – razem z dobudowanym salonem sprzedaży i częścią administracyjną – integralną część naszego nowego obiektu.

Licząca ok. 2,5 tys. m2 stacja w Koninie jest na wskroś nowoczesnym budynkiem: praktycznie w całym obiekcie w ciągu dnia nie ma konieczności zapalania sztucznego oświetlenia, bo liczne świetliki zapewniają wystarczający dopływ światła dziennego. Oświetlenie korytarzy i pomieszczeń sterowane jest automatycznie tak, żeby niepotrzebnie nie zużywać energii. Zadbano też o zróżnicowane źródła pozyskiwania prądu dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym. – Idziemy z duchem czasu i musimy myśleć o ekologii, dlatego oprócz ładowarek do osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych planujemy również uruchomienie stacji ładowania dla ciężarówek z napędem akumulatorowym – mówi Andrzej Wiszowski.

Wysoki standard obsługi klienta wymaga takiej aranżacji przestrzeni, żeby każdy czuł się dobrze i mógł w komfortowych warunkach zaczekać na naprawę pojazdu. Oprócz części restauracyjnej w głównym budynku, koło portierni powstał osobny niewielki pawilon jako strefa wypoczynku dla klientów. Znajduje się tu salon z dużym telewizorem i wygodnymi fotelami, a także pomieszczenie będące strefą ciszy: odpowiednio wygłuszone,
z zielenią i komfortowymi leżankami. – Czasem mamy ochotę na chwilę rozrywki, a czasem potrzeba wyciszenia się jest większa. Wiemy, że kierowcy zawodowi często są zmęczeni hałasem, który towarzyszy im w pracy non stop, a w tym pokoju mogą się zdrzemnąć i odpocząć, czekając na naprawę pojazdu – wyjaśnia Andrzej Wiszowski. – Oprócz tego powstała tu także kuchnia z lodówką i zamrażarką oraz pralką z suszarką, bo często i tego kierowcy potrzebują. Wiosną mamy zamiar urządzić tu również taras ze stolikami i zielenią.

Nowy obiekt Auto Partner J. i A. Garcarek w Koninie posiada autoryzację w zakresie serwisu wszystkich dywizji Mercedes-Benz, a także pojazdów ciężarowych Unimog i FUSO. – Nasze zadanie w Koninie zostało zdefiniowane bardzo prosto: mamy zaoferować poziom obsługi i jakość co najmniej takie, jakie zapewnia lokalizacja w Ociążu: jesteśmy gotowi na to wyzwanie i mam nadzieję, że nasi klienci szybko to dostrzegą – podsumowuje Andrzej Wiszowski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.