Traktor ogrodowy do pomocy jesienią i zimą

Traktor ogrodowy do pomocy jesienią i zimą

Praca traktora ogrodowego nie kończy się latem. Te wielosezonowe maszyny można rozbudowywać o dodatkowe akcesoria, dzięki którym są w stanie pełnić rolę odśnieżarki, pojazdu transportowego, a nawet walca, który będzie w stanie zagęścić i wyrównać podłoże pod trawę wczesną wiosną. Jaki model traktora wybrać i jakie zadania może on wykonywać?

Traktory koszące AL-KO to maszyny dla ogrodników poszukujących uniwersalnego rozwiązania do ogrodu. Idealny do wielu zadań w ogrodzie będzie model AL-KO T 15-93.7 HD Comfort, który pozwala na wygodne i szybkie połączenie dodatkowych akcesoriów i pracę o dowolnej porze roku.

 Jesień przyniosła nam spory bałagan z liśćmi w ogrodzie, a na nadchodząca zima może być obfita w opady śniegu. Traktor to idealne narzędzie nie tylko do koszenia trawy latem, ale także do utrzymania porządku w ogrodzie jesienią i zimą. Dzięki zastosowaniu pługu do odśnieżania i łańcuchów na koła do traktorów AL-KO, pozbycie się zalegającego śniegu z podjazdu czy terenu wokół domu to czysta przyjemność. Latem można wyposażyć traktor w rozsiewacz lub wkładkę mulczującą, która rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz – mówi Maciej Konieczny, dyrektor handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Traktory ogrodowe firmy AL-KO, dzięki niezwykle mocnej ramie „Heavy Duty”, gwarantują wiele lat pracy w ogrodzie i komfort użytkowania. Są wyposażone w duże koła, więc łatwiej jest się nimi poruszać po śniegu, a latem koła zapobiegają ugniataniu trawy.

Szukając traktora ogrodowego dopasowanego do swoich potrzeb, warto wziąć pod uwagę różne parametry maszyny oraz sposób jej użytkowania w ogrodzie. Trzeba też uwzględnić powierzchnię ogrodu oraz określić optymalną moc silnika i szerokość koszenia. Pojemność zbiornika na paliwo również nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku większych ogrodów. Duży zbiornik pozwala na dłuższą pracę bez zbędnych przerw na tankowanie. W przypadku trudności z wyborem maszyny idealnym rozwiązaniem będzie skierowanie się do najbliższego dealera AL-KO, który pomoże dopasować traktor do konkretnych warunków eksploatacji i preferencji użytkownika.

Leave a Reply

Your email address will not be published.