Ostatnie testy Mercedes-Benz eEconic przed produkcją seryjną

Ostatnie testy Mercedes-Benz eEconic przed produkcją seryjną

Przed zbliżającym się wejściem do produkcji seryjnej w drugiej połowie bieżącego roku, Mercedes-Benz eEconic z akumulatorowym napędem elektrycznym sprawdza się w testach zimowych na kole podbiegunowym. Przy mrozie sięgającym -25°C konstruktorzy Mercedes-Benz Special Trucks testowali w fińskim Rovaniemi elektryczną ciężarówkę przeznaczoną do zastosowań komunalnych. W tak niskich temperaturach inżynierowie sprawdzali m.in. działanie akumulatorów, elektrycznego układu napędowego i związanych z nim systemów. Akumulatory pojazdu ładowano przy użyciu różnych stacji ładowania w celu sprawdzenia kompatybilności pojazdu i danej stacji ładowania.

W ramach testów pojazdu przedseryjnego konstruktorzy sprawdzili również praktyczną użyteczność eEconica na symulowanych trasach zbiórki odpadów, ponieważ pojazdy komunalne muszą działać niezawodnie i realizować swoje zadania także w niesprzyjających warunkach pogodowych. Testy przeprowadzone w Finlandii dowiodły, że eEconic spełnia te wymagania – jest przy tym pojazdem cichym i lokalnie neutralnym pod względem emisji CO2. Samochód eEconic jest więc już gotowy do kolejnego etapu – testów praktycznych z udziałem klientów.

Pod względem architektury pojazdu eEconic korzysta z zalet globalnej strategii platformowej Daimler Truck; ta niskopodłogowa ciężarówka bazuje konstrukcyjnie na eActrosie przeznaczonym do ciężkiego transportu dystrybucyjnego, który wszedł do produkcji seryjnej w 2021 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.