Nowe koparki gąsienicowe CASE serii E

Nowe koparki gąsienicowe CASE serii E

CASE Construction Equipment wprowadził na rynek koparki gąsienicowe serii E. Nowa gama maszyn korzysta ze 180 lat doświadczeń firmy w dziedzinie maszyn do robót ziemnych i obejmuje siedem modeli o masie eksploatacyjnej od 13 do 30 ton: CX130E, CX160E, CX180E, CX210E, CX240E, CX250E, CX300E.

Seria E posiada wiele nowych funkcji, które integrują się i współdziałają ze sobą, gwarantując klientom wiodący na rynku czas pracy bez przestojów, produktywność i rentowność. Połączenie nowych silników Stage V FPT, inteligentnego systemu hydraulicznego CASE (CIHS), nowego trybu pracy, telematyki, zoptymalizowanego układu urządzeń sterujących w kabinie i lepszej widoczności prowadzą do większej kontroli i precyzji. A to prowadzi do bezpieczniejszej, bardziej produktywnej i rentownej pracy. Nowa seria E to gwarancja przewagi konkurencyjnej dla klientów.

CIHS (CASE Intelligent Hydraulic System) jako najważniejsza cecha poprzedniej generacji, jest teraz zintegrowana z czterema nowymi trybami pracy, z dodatkowymi konfigurowalnymi ustawieniami hydrauliki w celu dostosowania priorytetu przepływu dla ruchów ramienia, wysięgnika lub obrotu, a wszystko to kontrolowane przez operatora. Zwiększający wydajność tryb Super Power (SP) zapewnia maksymalną produktywność, tryb Power (P) nagły wzrost mocy w razie potrzeby, a tryb podnoszenia (L) optymalizuje przenoszenie przedmiotów. W połączeniu z nowymi silnikami FPT tryb Eco (E) zapewnia spore oszczędności na paliwie, w niektórych modelach aż do 17%.

W nowych koparkach zastosowano mocniejsze i wydajniejsze silniki produkcji FPT, które spełniają normę emisji spalin Stage V bez systemu recyrkulacji spalin (EGR). Modele od 13 do 18 t są napędzane 4-cylindrowymi silnikami N45 o pojemności 4,5 l, natomiast większe maszyny, tj. od 21 do 30 t 6-cylindrowymi jednostkami N67 o pojemności 6,7 l. Nowe silniki są bardziej ekonomiczne, ale zapewniają też niższe koszty obsługowe, ponieważ okres wymiany oleju oraz filtrów oleju i paliwa został wydłużony o 100%, do 1000 godzin.

Wszystkie modele mają nowoczesną, przestronną kabinę zapewniającą najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Na uwagę zasługują m.in. zupełnie nowy, 10-calowy monitor LCD z 5 konfigurowalnymi przyciskami, nowy układ sterowania, ulepszony system klimatyzacji i większe schowki.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Techniki Komunalnej 2/2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published.