DAF wprowadza do oferty stacje ładowania pojazdów elektrycznych

DAF wprowadza do oferty stacje ładowania pojazdów elektrycznych

DAF Trucks wprowadza pełną gamę wysokiej klasy rozwiązań do ładowania akumulatorów pojazdów ciężarowych LF Electric i CF Electric, a także innych pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym, w tym samochodów dostawczych. Bogata oferta urządzeń sprzedawanych pod marką PACCAR obejmuje stacjonarne stacje ładowania o mocy od 20 do 360 kW oraz ładowarki mobilne o mocy od 24 do 40 kW.

Ładowarki PACCAR o mocy od 20 do 50 kW umożliwiają codzienną obsługę pojedynczego pojazdu ciężarowego, który można ładować wieczorem lub w nocy. Z kolei urządzenia o mocy 120 i 180 kW doskonale nadają się do użytku we flotach pojazdów elektrycznych wykorzystywanych na wielu trasach lub na wielu zmianach. Model 180 kW zapewnia moc wystarczającą do naładowania większości typów pojazdów ciężarowych w czasie krótszym niż trzy godziny. Najmocniejszą wersją jest ładowarka PACCAR 350 kW, która pozwala naładować pojazd do pełnej wydajności ogniw w czasie poniżej dwóch godzin lub szybko podładować dwa pojazdy jednocześnie. Ładowarki mobilne idealnie sprawdzają się podczas udzielania pomocy drogowej lub w warsztatach, w których wymagana jest maksymalna elastyczność infrastruktury do ładowania akumulatorów.

Integracją z w pełni elektrycznymi pojazdami ciężarowymi DAF, sprzętem do ładowania i oprogramowaniem sieciowym zajmuje się firma DAF i jej partnerzy – podmioty o blisko dziesięcioletnim doświadczeniu w branży zaawansowanych rozwiązań do ładowania baterii do pojazdów. W razie potrzeby dokonują oni oceny na miejscu, zajmą się projektem energetycznym i wykonają prace inżynieryjne w siedzibie klienta. Do ich obowiązków będzie również należeć obsługa urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową „komunikację” między pojazdami ciężarowymi a ładowarkami.

Wdrożenie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych wymaga określonego sposobu planowania i podejścia do prowadzonej działalności – mówi Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży DAF Trucks. – Wsparcie firmy DAF pozwala maksymalnie uprościć tę transformację dla klientów. Zawsze chętnie doradzamy, w jaki sposób pojazd ciężarowy może zapewnić najwyższy zwrot z inwestycji w codziennej pracy. A od dziś oferujemy również naszym klientom wysokiej jakości urządzenia do ładowania, które dadzą im pewność optymalnej integracji między pojazdem a stacją ładowania.

Klienci mogą zakupić ładowarki PACCAR u dealerów DAF oraz w punktach sprzedaży TRP. Wszystkie produkty z oferty stacji ładowania do pojazdów z napędem elektrycznym są objęte dwuletnią gwarancją.

Leave a Reply

Your email address will not be published.