Nowy punkt w sieci dealersko-serwisowej Mercedes-Benz Trucks i FUSO

Nowy punkt w sieci dealersko-serwisowej Mercedes-Benz Trucks i FUSO

Dnia 16 maja odbyło się uroczyste, oficjalne otwarcie nowej stacji dealersko-serwisowej Daimler Truck Retail Polska w Rudzie Śląskiej – to najnowszy punkt w autoryzowanej sieci marek Mercedes-Benz Trucks i FUSO. Wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami oddział zapewnia kompleksowy serwis, przestronny parking i komfortowe warunki obsługi sprzedaży.

Rozwój sieci dealersko-serwisowej w taki sposób, by odpowiadała ona jak najpełniej na zróżnicowane potrzeby klientów, to jeden z priorytetów Daimler Truck Polska. Stacje należące do Daimler Truck Retail Polska, dealera, którego udziałowcem jest importer, są wzorcowym przykładem realizacji tej strategii. – Jesteśmy dumni z tego, że nasza sieć zarówno jako całość, jak i każdy obiekt z osobna, zapewnia standardy zgodne z bieżącymi potrzebami klientów z różnych regionów Polski i jednocześnie jest gotowa na wyzwania, jakie niesie przyszłość – mówi Przemysław Rajewski, prezes Daimler Truck Polska. – Na ten obiekt czekali zarówno klienci ze Śląska, jak i nasi partnerzy z Daimler Truck Retail Polska – wszyscy zyskali przestrzeń do profesjonalnej współpracy na najwyższym poziomie i do rozwoju na najbliższe lata.

Najnowsza inwestycja w Rudzie Śląskiej wielkością, potencjałem i wszechstronnością nawiązuje do bliźniaczego obiektu spółki w Emilianowie pod Warszawą. Stacja, która zastąpi dotychczasowy oddział w Będzinie, została wybudowana w niewiele ponad rok i jest najnowszym obiektem sieci zgodnym ze standardem Truck Dedication. Nowoczesny kompleks przeznaczony wyłącznie dla klientów pojazdów ciężarowych mieści doskonale wyposażony serwis, wraz z magazynem części i myjnią, oraz komfortowy salon sprzedaży. Modułowo skonstruowany budynek otacza rozległy parking, a sama działka o powierzchni ponad 3 ha położona jest w dogodnej lokalizacji pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową N-S.

Przeprowadzka do nowego obiektu w Rudzie Śląskiej dla nas oznacza nowe możliwości, a dla naszych klientów wiele niedostępnych dotychczas korzyści – mówi Krzysztof Bereda, prezes Daimler Truck Retail Polska. – Nasz oddział w Będzinie nie pozwalał nam już na dalszy rozwój zgodny z oczekiwaniami rynku, a niewielka działka ograniczała dostęp do serwisu. W Rudzie Śląskiej możemy klientom zapewnić ogromny plac, umożliwiający swobodne manewrowanie zestawami. Oznacza to, że będziemy mogli bez problemu zwiększyć wolumen usług serwisowych, zarówno jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pojazdów, jak i zakres oferty. Nowa placówka zapewni też zgodny z najnowszymi standardami marki poziom obsługi sprzedaży pojazdów ciężarowych.

Strategiczną częścią oddziału w Rudzie Śląskiej jest serwis, który zapewnia wiele niedostępnych w Będzinie usług – zmiana lokalizacji oznacza tu więc dużą zmianę jakościową. Oprócz trzech pełno przejazdowych kanałów, obiekt dysponuje osobnym stanowiskiem do napraw powypadkowych ze sprzętem do pomiarów i prostowania ram, a także stanowiskiem do kalibracji tachografów i własną myjnią portalową oraz stacją kontroli pojazdów. Potencjał nowego serwisu umożliwia jednocześnie rozwój obsługi autobusów oraz naczep. Osobną część serwisu stanowi strefa do obsługi elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Jak w każdym obiekcie należącym do sieci Daimler Truck Polska, tu także uwzględnione zostały potrzeby kierowców. Do ich dyspozycji czekają dwa pokoje hotelowe z łazienką, a także komfortowe pomieszczenie z dostępem do internetu i telewizorem. Z kolei duży plac nie tylko ułatwi im parkowanie pojazdów, ale także umożliwi wyższy standard wydań większych flot kluczowym klientom.

Nowy obiekt Daimler Truck Retail Polska został wybudowany z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych środowisku i jednocześnie umożliwia spółce podjęcie wyzwań związanych z elektromobilnością. – Mamy tutaj nowoczesny system ogrzewania częściowo oparty na pompie ciepła oraz panelach fotowoltaicznych, a dla samochodów elektrycznych, osobowych i ciężarowych, przygotowane ładowarki – mówi Krzysztof Bereda. – Jesteśmy też w pełni gotowi do obsługi nowości w naszym portfolio, czyli pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym. Oddział w Rudzie Śląskiej jest więc dla nas przestrzenią do rozwoju w szerokiej perspektywie i jestem przekonany, że ten potencjał dobrze wykorzystamy, na czym zyskają nasi obecni i przyszli klienci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.