Nowy prezes Renault Trucks Polska

Z dniem 1 października br. nowym prezesem Renault Trucks Polska został Janusz Buława, który zastąpił na tym stanowisku Valery’ego Muyard. – Janusz wniesie do zespołu swoje kompetencje i doświadczenie z zakresu strategii biznesowej, zarządzania, finansów i IT, zdobyte na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej, głównie w branży budowlanej, a od 2020 r. w Renault Trucks. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Janusza w naszym zespole zarządzającym, gdzie będzie zwiększał rentowność i rozwijał Renault Trucks w Polsce, aby zapewnić sukces naszym klientom. Chciałbym podziękować Valery’emu Muyard za to, co osiągnęliśmy przez ostatnie dwa lata w Polsce i życzyć mu powodzenia w nowym projekcie – powiedział Christophe Deshayes, wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.

Doświadczenie zawodowe

Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w branży produkcji materiałów budowlanych w 1997 r. w Polsce dołączając do firmy Lafarge, gdzie spędził 15 lat zajmując różne stanowiska, od systemów informatycznych, poprzez finanse, do strategii i rozwoju biznesu oraz M&A, w tym 5 lat w centrali Lafarge w Paryżu. W okresie 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. Od 2006 do 2012 r. pełnił rolę CFO, a od 2010 r. również Dyrektora Strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję CFO i wiceprezesa zarządu. Od maja 2020 r. pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję CFO dla marki Renault Trucks w Polsce.

Informacje dodatkowe

Wykształcenie: tytuł magistra inżyniera w zakresie telekomunikacji i elektroniki uzyskany na Politechnice Gdańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu, uzupełniony studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz programem Executive MBA realizowanym na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago. Żonaty, ojciec 3 synów. Miłośnik podróży, narciarstwa i odpoczynku na łonie natury. Zorientowany na odkrywanie nowych kultur i miejsc.

Leave a Reply

Your email address will not be published.