Nowa placówka Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie już otwarta

Nowa placówka Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie już otwarta

W ciągu niecałych 12 miesięcy w podwarszawskim Emilianowie powstał najnowocześniejszy obiekt dealersko-serwisowy Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Mieści się w nim nowa siedziba Mercedes-Benz Warszawa.

Decyzja Daimler AG o budowie w Polsce nowej placówki przeznaczonej do kompleksowej obsługi samochodów ciężarowych Mercedes-Benz została podyktowana dynamicznie rosnącymi potrzebami rynku. – Polski rynek zyskuje na znaczeniu, wg danych Eurostatu aż 25% przychodu z przewozów międzynarodowych w Europie generują polskie firmy – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – Dlatego jako Mercedes-Benz Trucks staramy się być na nim mocno obecni. Główny kierunek naszych działań to współpraca z dealerami i rozwój sieci. Jednak oprócz tego, aby umocnić pozycję koncernu, móc rozwijać i testować rozmaite rozwiązania, Daimler inwestuje w każdym kraju, w którym działa, również w swoje własne placówki. W Polsce takimi punktami są Mercedes-Benz Sosnowiec z oddziałami w Sosnowcu i Będzinie, oraz Mercedes-Benz Warszawa z oddziałem w Siedlcach, a teraz w Emilianowie pod Warszawą (dawniej przy ul. Inowłodzkiej w Warszawie).

Punkt w Emilianowie jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania niezbędne do obsługi pojazdów ciężarowych. Został wybudowany na ponad 2-hektarowej działce i zapewnia powierzchnię użytkową ok. 3.500 m3. Ma konstrukcję modułową, co pozwoliło na oddzielenie poszczególnych stref działalności placówki. W bryle głównej znalazły się: reprezentacyjny salon sprzedaży, zaplecze techniczne, biurowe i socjalne. W drugim module umieszczono wszystko, czego potrzebuje serwis – stację Ad Blue, magazyn opon, magazyn odpadów, magazyn części zamiennych, system dystrybucji olejów, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz myjnię. Serwis posiada 12 nowoczesnych stanowisk naprawczych z jedynym w Polsce podnośnikiem pięciostemplowym, służącym do podnoszenia całych, nawet załadowanych zestawów naczepowych. W części socjalnej, oprócz miejsca dla pracowników serwisu, wygospodarowano też Strefę Kierowcy. Została ona zaprojektowana i wyposażona zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Placówka w Emilianowie zapewnia kierowcom wygodny nocleg oraz komfortową poczekalnię, w której można obejrzeć film, skorzystać z internetu lub poczytać. Dla chętnych powstała też siłownia plenerowa siłownia.

Ważnym atutem obiektu Mercedes-Benz Trucks w Emilianowie jest jego lokalizacja. Placówka powstała tuż przy trasie S8, dzięki czemu jest łatwo dostępna zarówno dla kierowców jadących tranzytem z i do krajów nadbałtyckich, jak i tych z aglomeracji warszawskiej. – Jesteśmy przekonani, że nasza nowa siedziba szybko zyska aprobatę licznych klientów, a nam pozwoli na rozwój, którego oczekuje od nas rynek, oraz zapewnienie użytkownikom pojazdów marki Mercedes-Benz oraz FUSO usług na najwyższym poziomie – podkreśla Krzysztof Bereda, Head of Own Retail Steering. Salon i serwis w Emilianowie funkcjonuje już od połowy stycznia 2018 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.