Grupa ENERIS rozpoczyna recykling baterii i akumulatorów

Grupa ENERIS rozpoczyna recykling baterii i akumulatorów

Grupa ENERIS objęła większościowy pakiet udziałów francuskiej spółki Recupyl, dzięki czemu będzie mogła prowadzić recykling baterii i akumulatorów. Stała się tym samym właścicielem działu R&D oraz zakładów Recupyl we Francji i w Polsce, umacniając swoją rynkową pozycję, a jednocześnie znacząco rozszerzając zakres świadczonych usług.
– Nabycie 97% udziałów Recupyl to ważny i logiczny krok w rozwoju Grupy ENERIS. To dowód, że jako polski podmiot mamy możliwości operacyjne i finansowe, aby przejąć zagraniczną firmę oraz stosowane przez nią technologie oraz rozwiązania. W ten sposób przyczyniamy się zarówno do rozwoju polskiej gospodarki, jak i do wzrostu jej innowacyjności. Bardzo ważne są również aspekty ochrony środowiska oraz odzysku cennych surowców – powiedział Artur Dela, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy ENERIS.
Firma Recupyl posiada ośrodek badawczo-rozwojowy we Francji, a także zakłady przemysłowe w Grenoble oraz pakiet większościowy w Recupyl Polska, mieszącym się w Stanowicach koło Gorzowa Wielkopolskiego. Recupyl Polska to jeden z największych tego typu zakładów w Polsce, a jego możliwości przerobowe wynoszą 4 tys. ton akumulatorów i baterii (głównie przenośnych) rocznie. Powiązanie go z ogólnopolską strukturą Grupy ENERIS pozwoli na zwiększenie odzyskiwanego strumienia odpadów. Nowy właściciel przewiduje dalsze inwestycje w Recupyl w Polsce i we Francji, mające na celu rozwój usług oraz zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności technologicznej spółki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.