Flota MPO Warszawa bogatsza o 34 nowe śmieciarki

Flota MPO Warszawa bogatsza o 34 nowe śmieciarki

Już wkrótce (do końca sierpnia br.) flota Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania m.st. Warszawy zostanie uzupełniona o 34 nowe śmieciarki. Tym samym miejska spółka będzie dysponowała 127 takimi pojazdami, wykorzystywanymi do obsługi 32 tys. punktów odbioru odpadów w siedmiu dzielnicach stolicy. Zakup nowych śmieciarek wynikał nie tylko z chęci unowocześnienia floty, ale również zoptymalizowania jej pod kątem wprowadzonego 1 lipca br. nowego systemu segregacji odpadów do pięciu pojemników. Większość pojazdów to klasyczne śmieciarki na podwoziach 2- i 3-osiowych, wyposażone w skrzynie ładunkowe o pojemności 14-20 m3. Nowością są śmieciarki kompaktowe przeznaczone do odbioru i transportu tzw. frakcji bio. Wyróżnia je całkowicie szczelna konstrukcja zapobiegająca wydostawaniu się jakichkolwiek odcieków. Wyładunek odpadów odbywa się poprzez podniesienie skrzyni i to na wysokość 1,6 m, co umożliwia opróżnienie zawartości śmieciarki np. do kontenera.

W oficjalnym przekazaniu nowych śmieciarek, które miało miejsce 13 sierpnia br. na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Stałych przy ul. Zabranieckiej w Warszawie wzięli udział najważniejszy przedstawiciele MPO oraz Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, który w swoim wystąpieniu podkreślał bardzo duże znacznie nowej inwestycji: – Żadna firma nie utrzyma się na rynku bez inwestycji w rozwój. MPO jako spółka miejska odpowiada za newralgiczny sektor, czyli odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, dlatego musi się nieustannie rozwijać i modernizować, by sprostać wymogom rynku oraz wymaganiom stawianym przez klientów, czyli mieszkańców stolicy. Cieszy mnie, że udało się pozyskać te nowoczesne pojazdy ciężarowe, które przez najbliższe lata będą służyły Warszawie i z pewnością wpłyną na poprawę jakości oferowanych przez MPO usług.

Szczegółowe informacje na temat nowych pojazdów dostarczonych do MPO Warszawa będą zamieszczone w najbliższym wydaniu Techniki Komunalnej, nr 4/2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published.