Coraz bliżej do otwarcia nowego serwisu Scania w Toruniu

Coraz bliżej do otwarcia nowego serwisu Scania w Toruniu

Prace budowlane nad nowym serwisem Scania w Toruniu rozpoczęły się w maju br. Obiekt będzie mieścił się w pobliżu trasy S10 i autostrady A1, a jego otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku. W nowej, toruńskiej placówce firmy Hołowińscy – Scanserwis Sp. z. o.o., niezależnego dealera Scania, są wykorzystywane sprawdzone, ekologiczne rozwiązania zastosowane m.in. w projekcie serwisu Scania w Świeciu nad Wisłą. W szczególności dotyczy to konstrukcji nośnej, izolacji oraz ogrzewania. Docelowo w placówce będzie zatrudnionych 12 wykwalifikowanych pracowników.

Nowy serwis w Toruniu zastąpi dotychczasowy obiekt serwisowy Scania, który znajduje się przy ul. Gdańskiej 8 w Łysomicach. – Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu, ponieważ pragniemy być jeszcze lepiej dostępni dla naszych klientów, oferując im rozwiązania transportowe na najwyższym poziomie – komentuje Jan Hołowiński, prezes zarządu Hołowińscy – Scanserwis Sp. z o.o. W obiekcie znajdą się dwa szerokie stanowiska naprawcze o wymiarach 16×25 m. Poza obsługą serwisową w placówce będzie prowadzona sprzedaż pojazdów ciężarowych.

Firma Hołowińscy – Scanserwis Sp. z o. o. została założona w 1996 r. Poza Toruniem placówki firmy znajdują się również w Bydgoszczy, Świeciu, Płocku i Włocławku. Nowy adres toruńskiego serwisu Scania to: ul. Spółdzielcza 8, 87-122 Grębocin. Ukończenie prac budowlanych jest planowane na koniec stycznia 2020 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.