Firma AL-KO ma już 90 lat!

Firma AL-KO ma już 90 lat!

Niemiecka firma ogrodnicza AL-KO stanowiąca część globalnej technologicznej sieci PRIMEPULSE obchodzi w tym roku 90-lecie swojego istnienia. Jej historia rozpoczęła się w małym warsztacie ślusarskim, założonym przez Aloisa Kobera, od którego imienia i nazwiska pochodzi nazwa przedsiębiorstwa.

Z małego zakładu w bawarskim mieście Großkötz koło Günzburga z biegiem lat firma stała się globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. Aktualnie AL-KO KOBER GROUP to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym działające w 30 lokalizacjach na całym świecie. Jest nowoczesną firmą zatrudniającą ok. 3000 osób, która w 2020 roku odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro.

AL-KO KOBER GROUP jest częścią sieci PRIMEPULSE. To dynamiczny i globalny holding inwestycyjny z siedzibą w Monachium. Koncentruje się biznesowo na firmach działających w obszarach nowoczesnych technologii. Grupa generuje skonsolidowane roczne przychody ze sprzedaży w wysokości miliarda euro i zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. PRIMEPULSE realizuje długoterminowe inwestycje i jest strategicznym partnerem dla spółek z Grupy.

Produkty firmy AL-KO, w tym maszyny do pielęgnacji zieleni, charakteryzują się nowoczesnością, funkcjonalnością i ciekawym designem. Doświadczenie zebrane przez ostatnie 90 lat pozwoliło nam na dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań do pielęgnacji ogrodów na rynkach całego świata, w tym również Polski. Produkujemy kosiarki, traktory ogrodowe, kosy spalinowe czy nowoczesne roboty koszące Robolinho. Nasze motto „Quality for Life” mówi jasno, że wszystkie nasze produkty muszą spełniać najwyższe standardy jakości i odpowiadać na codzienne potrzeby użytkowników. Tegoroczny jubileusz uzmysłowił nam, jak wiele udało się osiągnąć w tym biznesie, ale mamy także świadomość wyzwań, jakie jeszcze są przed nami. W ostatnich latach w naszej branży i także na rynku polskim obserwujemy znaczący wzrost świadomości użytkowników co do jakości i funkcjonalności maszyn ogrodowych, zastosowania nowoczesnych technologii oraz troski użytkowników o środowisko. Naszym zadaniem jest sprostać tym oczekiwaniom – podsumował Marcin Liszyński, prezes zarządu AL-KO Kober Sp. z o.o.

Firma AL-KO w swoim portfolio posiada wiele produktów do pielęgnacji zieleni. Urządzenia AL-KO Garden dostępne są na rynku polskim już od 26 lat. Trafiające finalnie na rynek produkty to koncepcje i projekty tworzone w Niemczech, a produkowane w Austrii. Klienci AL-KO korzystają z najwyższej jakości maszyn takich jak: kosiarki, traktory, wertykulatory, kosy spalinowe, odśnieżarki, pompy ogrodowe, hydrofory, grille ogrodowe, pilarki czy roboty koszące. Te ostatnie, roboty koszące Robolinho to ciche, bezpieczne i inteligentne urządzenia. Część z nich może być podłączona do internetu i dzięki temu mogą być one kontrolowane z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą aplikacji. W szerokim portfolio maszyn ogrodowych AL-KO dostępne są maszyny akumulatorowe, elektryczne i spalinowe.

Więcej informacji na:

www.alko-garden.pl/

www.facebook.com/ALKOGardenPL

www.instagram.com/al_ko_polska/

Leave a Reply

Your email address will not be published.