10-tysięczna maszyna Kubota sprzedana w Polsce trafiła do Zawiercia

10-tysięczna maszyna Kubota sprzedana w Polsce trafiła do Zawiercia

Kilka dni temu japoński producent maszyn rolniczych i komunalnych świętował okrągłą liczbę sprzedanych ciągników, miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych na polskim rynku. Jubileuszowym, 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie wspierała działalność firmy inżynieryjnej w Zawierciu.

Mowa o przedsiębiorstwie Wakpro, którego właściciel od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu usprawniającego pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz. – Nasze zadanie polega nie tylko na opracowywaniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, aby móc przewieźć ją samochodem – mówi Piotr Wałek, właściciel Wakpro.

Przeglądając oferty w internecie, Piotr Wałek trafił na stronę firmy Trak-Tom, jednego z autoryzowanych dealerów traktorów kompaktowych i kosiarek marki Kubota. Okazało się, że siedziba firmy mieści się niedaleko – w Przybyszowie pod Radomskiem, a na miejscu dostępnych jest prawie 350 różnych maszyn, które można obejrzeć i przetestować. Początkowo właściciel Wakpro szukał mini-koparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik BX231. Traktorek okazał się wyjątkowym, bo 10-tysięcznym ciągnikiem Kubota sprzedanym w Polsce. Trak-Tom dostarczył maszynę do klienta w Zawierciu, a także wspólnie z przedstawicielem firmy Kubota przeprowadził szkolenie, jak korzystać ze świeżo zakupionego sprzętu.

Kubota od trzech lat jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM. Pomarańczowe maszyny są użytkowane nie tylko w firmach komunalnych i związanych z zielenią, ale również – jak pokazuje przykład Wakpro – budowlanych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.