Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

FBSerwis Wrocław – spółka należąca do Grupy FBSerwis zainwestowała w pięć podwozi Scania nowej generacji napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Pojazdy te będą wykorzystywane do odbioru odpadów komunalnych na terenie Wrocławia.

Nowe pojazdy we flocie FBSerwis Wrocław to śmieciarki Scania P 340 o konfiguracji osi 6×2 z tylną osią skrętną. Rozwiązanie to zapewnia optymalną zwrotność pojazdów, co ma duże znaczenie podczas pracy w centrach miast. Dzięki zastosowaniu wzmocnionego zawieszenia, nośność tylnych osi sięga aż 21 t. Zakupione przez FBSerwis Wrocław podwozia Scania mają również wzmocnione komponenty układu napędowego, zwiększające trwałość i niezawodność pojazdów w trudnych warunkach eksploatacji. Wszystkie podwozia zostały wyposażone w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise, która przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa, ale także zapewnia wysoki komfort pracy kierowcy. Zabudowy dostarczyła firma Ekocel – na każdym podwoziu zamontowano nadwozie Medium XL z wrzutnikiem SK350 Simplex.

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna w Europie wzrasta. Miasta koncentrują się na kwestiach środowiskowych, stawiając surowe wymagania dotyczące emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Pojazdy Scania napędzane gazem ziemnym pracują o 50% ciszej niż porównywalne pojazdy, w których wykorzystywany jest olej napędowy. Co istotne, paliwo CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla oraz o 95% mniej cząstek stałych, w porównaniu do swoich odpowiedników z silnikiem Diesla – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A – Inwestując w zrównoważone rozwiązania transportowe, w tym w pojazdy napędzane CNG, możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza i jakości życia we Wrocławiu. Zadbaliśmy również o komfort i bezpieczeństwo pracy kierowcy – śmieciarki zostały wyposażone m.in. w zestaw głośnomówiący – mówi Radosław Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis.

Scania jest liderem rynku podwozi do zastosowań komunalnych. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy klientów. – Podwozia Scania słyną z wysokiej jakości i niezawodności oraz komfortu pracy kierowcy, co przy dzisiejszym rynku, zorientowanym na kierowców, jest bardzo ważne. Biorąc pod uwagę te właściwości, jesteśmy w stanie obliczyć realne oszczędności wynikające z mniejszej liczby przestojów wykorzystywanych pojazdów Scania – dodaje Paweł Paluch.

Leave a Reply

Your email address will not be published.