Pilarki Husqvarna pomagają arborystom

Pilarki Husqvarna pomagają arborystom

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Do szczególnie wymagających zadań należą cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Pracując często metodą alpinistyczną, arboryści potrzebują więc lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom „chirurgów drzew”, firma Husqvarna stworzyła pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew.

Arborysta w angielskiej terminologii nazywany jest chirurgiem drzew, ponieważ usuwa niebezpieczne konary, chore gałęzie i susz. Pracuje metodą alpinistyczną, bez użycia ciężkiego sprzętu, dlatego ważne jest dla niego, aby pilarki były mocne, lekkie i bezpieczne. Taki sprzęt oferuje firma Husqvarna. Każdy model wyróżnia się dużą mocą, wydajnością i przemyślaną konstrukcją. Pilarki Husqvarna umożliwiają bezpieczne, elastyczne i pewne działanie. Zostały ocenione pod względem bezpieczeństwa zgodnie z wymogami EN ISO 11681-2:2011. W ofercie firmy znajdują się zarówno pilarki spalinowe, jak i akumulatorowe, które są bardzo łatwe w obsłudze.

Korzystając z pilarek spalinowych firmy Husqvarna – wyposażonych w system Low Vib®, który ogranicza poziom drgań uchwytów maszyny – arborysta odczuwa mniejsze zmęczenie, dzięki czemu może efektywniej i dłużej pracować w koronie drzewa. Natomiast akumulatorowe pilarki Husqvarna, wyposażone w akumulatory litowo-jonowe, są bardzo ciche, wydajne i lekkie. Ponadto bardzo łatwo się je uruchamia. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk start i pilarka jest gotowa do pracy. Jest to niezwykle ważne ze względu na bardzo niewygodną pozycję pracy arborysty na wysokości. Dodatkowo pilarki nie wydzielają spalin, a czas pracy na jednym akumulatorze jest zbliżony do pracy z pełnym zbiornikiem paliwa w pilarce spalinowej. Z tego powodu praca staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

Do najtrudniejszych zadań Husqvarna przygotowała wysokiej klasy pilarkę z górnym uchwytem Husqvarna T540 XP®. Model ten powstał według standardów XP – najwyższej klasy pilarek oferowanych na rynku przez firmę Husqvarna. Dzięki wysokiej mocy dostosowana jest ona do dużych obciążeń w codziennej pracy na wysokościach. Modele XP® zostały stworzone z myślą o maksymalnej wydajności i profesjonalnym zastosowaniu.

Fot. Husqvarna AB

Leave a Reply

Your email address will not be published.