Za kilka dni rozpoczynają się targi GARDENIA

Za kilka dni rozpoczynają się targi GARDENIA

Targi ogrodnicze Gardenia staną w zielonej opozycji do kapryśnej pogody i miejskiej betonozy. Będzie zielono, będzie kolorowo, będzie dużo rozmów o wyzwaniach klimatycznych. Gardenia rozpocznie się 4 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Z szarzyzną uczestnicy targów rozprawią się merytorycznie w czasie Areny Krajobrazu oraz konwentu Miejska Sztuka Ogrodowa, a także wszystkimi zmysłami – chłonąc kolory kwiatów i zieleń roślin, ładując „zielone akumulatory” na najbliższe miesiące. Aktywiści miejscy, architekci krajobrazu i zarządcy zieleni miejskiej będą „odbetonowywać miasta”, otwierając dyskusję o komforcie (a raczej jego braku) mieszkania w obszarach z niedoborem roślinności, problemem smogu i o podwyższonej temperaturze. Podzielą się pomysłami i wdrożonymi już rozwiązaniami dla miast i ich mieszkańców.

Podczas Gardenii będą prezentowane rozmaite rozwiązania proekologiczne – racjonalne zużycie wody w ogrodzie, ekologiczne środki ochrony roślin, ogrodnictwo pojemnikowe oraz nowoczesne narzędzia, urządzenia i maszyny ogrodowe. Do natury wrócić będzie można także w czasie ogólnodostępnych wykładów i gry edukacyjnej prowadzonych przez eko-edukatorów.

PEŁEN PROGRAM WYDARZEŃ: www.targigardenia.pl/pl/program-wydarzen/

Plany na wiosnę

Jesień to idealny czas na zaplanowanie wiosny i kolejnego owocnegosezonu – wystawcy Gardenii zaprezentują długo wyczekiwane nowości roślinne, sprzętowe oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także zainspirują przyszłoroczne ogrodowe aranżacje nasadowe, dekoracyjne i meblowe. Targi Gardenia będą gościćnajwiększych mistrzów florystyki w Polsce, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Zainspirują tym samym do tworzenia unikatowych kompozycji zarówno na co dzień, jak i na zbliżające się Boże Narodzenie, czy szerzej – florystyki w zimowym wydaniu.

Pamiętajcie o ogrodach

Pandemia zamknęła ludzi w domach, ale otworzyła dla nich ogrody – jako społeczeństwo spędzamy w nich więcej czasu, przenosimy do ogródka jadalnie, salony, ba!, nawet biura. Według analiz coraz chętniej inwestujemy we własne zielone przestrzenie – przenosimy się z miast do nieruchomości z ogrodami, przeznaczamy środki na aranżacje i wyposażenie naszych roślinnych odskoczni. To widać w branży, która dosłownie i w przenośni – kwitnie. Tegoroczna XV edycja Gardenii zbiega się ze stuleciem targów poznańskich, które jest dowodem na to, że wiara w potęgę spotkań przetrwa najbardziej dotkliwe kryzysy. Gardenia jest też jedynym wydarzeniem w branży ogrodniczej, które odbędzie się bez rocznej przerwy spowodowanej lockdownem.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Kiedy: 4-6 listopada 2011

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 3, 3a, 4 (wejście Holem Wschodnim od Mostu Dworcowego)

Godziny otwarcia: czwartek, piątek – dni dla profesjonalistów: 9:00-17:00; sobota – dni dla publiczności: 10:00-16:00

Bilety: www.ToBilet.pl (w sobotę bilet na Gardenię upoważnia do wejścia na Retro Motor Show)

www.TargiGardenia.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.