XXI edycja targów EKOTECH – podsumowanie

XXI edycja targów EKOTECH – podsumowanie

W dniach 26-27 lutego br. odbyła się 21. edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki odpadami EKOTECH. Z pewnością można zaliczyć ją do udanych o czym świadczy większe zainteresowanie wystawców oraz widoczna „gołym okiem” i potwierdzona statystykami liczba zwiedzających.

Targi EKOTECH odbywają się razem z wystawą ENEX/ENEX Nowa Energia. W tym roku połączone imprezy zgromadziły ok. 8000 zwiedzających, a zaprezentowało się na nich aż 176 firm z 14 krajów. Dla porównania w ubiegłorocznej edycji wzięło udział 62 firmy z 8 krajów, natomiast liczba gości wynosiła ok. 6000. Jako co roku, podczas targów odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących.

Branżowe wykłady na targach EKOTECH

Blok wykładów zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO to spotkanie skierowane zarówno dla właścicieli, jak również osób zajmujących się prowadzeniem stacji demontażu. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, jakie są minimalne wymagania dla funkcjonowania stacji demontażu pojazdów. 

Ponadto wiele mówiło się o racjonalnym gospodarowaniu odpadami. Po raz ósmy zorganizowano Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Temat w ostatnim czasie przewija się w branży coraz częściej. Edukacja odgrywa tutaj kluczową rolę ze względu na ochronę środowiska. Z kolei Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami oraz ENERIS Surowce zorganizowały prelekcje w zakresie BHP służb komunalnych.

EKOTECHOWA strefa kinowa

Oprócz prelekcji i wykładów, w specjalnie przygotowanej strefie można było zobaczyć produkcje filmowe o ochronie środowiska. Jakich kwalifikacji potrzeba do pracy w spalarni odpadów? Czy technologia blockchain znajdzie zastosowanie w gospodarce odpadami? Każdy, kto spędził trochę czasu przed ekranem, poznał odpowiedzi na powyższe pytania.

Dużą popularnością cieszył się Marek „Krzykacz”, czyli gwiazda show Discovery Channel – „Złomowisko PL”. Złomiarz z Pruszkowa opowiedział, jak poznał się ze swoim kierowcą Edkiem, jak udział w programie telewizyjnym wpłynął na jego życie, zdradził też swoje plany na przyszłość. Pierwszego dnia targów EKOTECH pojawił się również inny z uczestników programu – Sławomir Szymański z firmy Holdmar, która mieści się w Wiązownej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.