Vecoplan zapowiada udział w europejskich targach recyklingowych

Vecoplan zapowiada udział w europejskich targach recyklingowych

Na międzynarodowych targach recyklingowych PRS, Plastpol i Equiplast w maju i w czerwcu firma Vecoplan zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie rozdrabniania, składowania i transportowania. Dzięki nim można przetwarzać rozmaite surowce na cenne materiały. Na targach Plastpol firma Vecoplan pokaże ponadto wydajną maszynę VIZ 1300. Użytkownicy zwracają uwagę na korzyści z jej zastosowania: dużą dostępność, niskie koszty eksploatacji i maksymalną przepustowość.

Uczestnicząc w targach firma Vecoplan skoncentruje się na swoich zwieńczonych sukcesem koncepcjach w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo oferuje nie tylko wiedzę, ale też maszyny i linie do rozdrabniania, transportowania i przygotowania do dalszej obróbki zarówno surowców pierwotnych, jak i wtórnych. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się ze sposobem na zamknięcie obiegu i racjonalne wykorzystanie tworzyw sztucznych. Elementem kluczowym sprawnie działającego zarządzania obiegiem są przede wszystkim wysokowydajne rozdrabniacze. Mogą one przetwarzać rozmaite surowce, dzięki czemu stanowią uniwersalne rozwiązanie, bez względu na materiał wejściowy.

Właśnie to firma Vecoplan zaprezentuje od 10 do 11 maja na targach PRS Plastics Recycling Show Europe w Amsterdamie. Te europejskie targi specjalistyczne dla przemysłu recyklingu tworzyw sztucznych to aktualnie jedno z najważniejszych wydarzeń w branży – ich organizatorem jest stowarzyszenie firm zajmujących się recyklingiem plastiku w Europie, które w swoich szeregach gromadzi wiele znaczących organizacji. Na stoisku D50 zajmująca się konstrukcją maszyn firma Vecoplan rzuci więcej światła na przetwarzanie rozmaitych tworzyw sztucznych. Prezentowane rozwiązania są w stanie rozdrabniać niemal wszystkie rodzaje odpadów plastikowych, i to do wymaganej jakości wyjściowej, przygotowując je do obróbki w kolejnych procesach.

Targi Plastpol, które od 23 do 26 maja odbędą się w Kielcach, są zaliczane do czołowych targów międzynarodowych, a to dzięki 900 wystawcom, z których połowa to goście zagraniczni, i 20 000 spodziewanych odwiedzających. W hali D, na stoisku 36 Vecoplan przedstawi wysokowydajny rozdrabniacz VIZ 1300, wyjątkowo efektywną energetycznie maszynę tego typu w portfolio firmy. Prezentowana na targach maszyna VIZ będzie wyposażona w napęd HiTorc o wysokich parametrach rozruchu i prędkości obrotowej. Zespół projektantów opracował serię VIZ w konstrukcji modułowej, zgodnie z nowym trendem w przemyśle. Takie rozwiązanie zapewnia firmie Vecoplan wielorakie możliwości konfiguracji maszyny i dostosowania jej do konkretnych zadań – ma to decydujące znaczenie dla wydajności i jakości procesu rozdrabniania.

19 000 odwiedzających i niemal 150 wystawców sprawia, że targi Equiplast (od 30 maja do 2 czerwca w Barcelonie) należą do największych w branży. W ich ramach firma Vecoplan zaprezentuje w hali P3, stoisko F47 swoje kompetencje jako dostawcy rozwiązań do mechanicznego przetwarzania odpadów wewnątrzzakładowych i konsumenckich.

Leave a Reply

Your email address will not be published.