Targi EKOTECH już za niecałe dwa tygodnie!

Targi EKOTECH już za niecałe dwa tygodnie!

Ekologia, recykling, gospodarka komunalna i ochrona środowiska to główne zagadnienia, które podejmują Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Spotkanie branży komunalnej odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie w ośrodku wystawienniczym Targi Kielce! 

Cała branża w jednym miejscu

Swoją obecność w tegorocznych targach EKOTECH zadeklarowało już ponad 50 wystawców oferujących innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla szeroko rozumianej branży komunalnej. Wśród nich są m.in. producenci maszyn i urządzeń do przetwarzania odpadów, producenci i dystrybutorzy środków transportu odpadów, producenci maszyn i urządzeń do utrzymania dróg i zieleni czy w końcu dostawcy rozwiązań i usług związanych z segregowaniem odpadów. Podobnie jak podczas poprzednich edycji nie zabraknie prezentacji sprzętu, które każdego roku spotykają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Merytoryczne spotkania branżowe

W programie dwudniowych targów EKOTECH znajdują się wartościowe wydarzenia towarzyszące: branżowe forum, konferencje, dyskusje i spotkania informacyjne. Jednym z nich jest Forum Zarządzania Odpadami zaplanowane na 23 lutego br. w Targach Kielce. Spotkanie jest okazją do zapoznania się z najnowszymi przepisami w kwestii gospodarowania odpadami, do poznania polskich oraz zagranicznych praktyk zbiórki i recyklingu odpadów, a także do wymiany doświadczeń. Drugiego dnia targów, 24 lutego br. odbędzie się konferencja „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” organizowana przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W spotkaniu mogą wziąć udział przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy oraz wszyscy zainteresowani kwestiami związanymi z ochroną środowiska. W programie targów znajdują się również warsztaty pn. „Jestem Eko” dotyczące prawidłowego zagospodarowania odpadów komunalnych oraz zasad segregacji odpadów.

Blok prelekcji dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadów

Podczas targów EKOTECH zaplanowano blok prelekcji skierowany do stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadów: wykład na temat wyzwań dla branży pojazdów wycofanych z eksploatacji przeprowadzony przez Stowarzyszenie Eko Auto oraz spotkanie informacyjne dotyczące otwarcia skupu złomu i stacji demontażu pojazdów zorganizowane przez firmę Ekolog. Oba wydarzenia uzupełni Złom Kawiarnia i Strefa Ekspertów.

Targi EKOTECH odbędą się od 23 do 24 lutego 2022 r. w Targach Kielce. Wydarzeniu towarzyszą targi odnawialnych źródeł energii i energetyki konwencjonalnej ENEX i ENEX Nowa Energia oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Leave a Reply

Your email address will not be published.