W środę rusza 19. edycja targów EKOTECH

W środę rusza 19. edycja targów EKOTECH

Dwa dni na przełomie lutego i marca to już tradycyjnie czas, gdy wszystkie drogi prowadzą do Kielc. Wtedy bowiem odbywają się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zakres branżowy wystawy obejmuje nie tylko odzysk, unieszkodliwianie, segregację i transport odpadów, ale także m.in. wspomaganie gospodarki odpadami, czyli badania, analizy, projektowanie i realizację inwestycji. Na zwiedzających targi czekać będą również przedstawiciele firm zajmujących się m.in. produkcją i dystrybucją wyrobów dla gospodarki odpadowej, czy systemów i urządzeń do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych. Nie zabraknie też oferty przedsiębiorstw oferujących urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków, pomieszczeń oraz sprzęt do pielęgnacji zieleni.

Podobnie jak w zeszłych latach uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w wielu konferencjach i warsztatach poruszających tematykę ich codziennej pracy. W tegorocznym programie targów znalazły się m.in.: „VI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami B jak BIOodpady. Praktyczne problemy zbiórki, gromadzenia, transportu oraz recyklingu energetycznego i nawozowego bioodpadów”; konferencje: „Zielone innowacyjne technologie i finasowanie z Norwegii”, „Ekolog dla Samorządów” czy „Wyzwania dla samorządów – recykling i finansowanie systemu gospodarki odpadami”. Targi uatrakcyjni Objazdowa Wystawa Strażnicy Planety i Giełda Recyklingu oraz wyjazd techniczny do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku.

Jak co roku, targom EKOTECH towarzyszyć będą XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.