Pronar umacnia pozycję lidera na rynku przyczep

Pronar umacnia pozycję lidera na rynku przyczep

Kolejny rok z rzędu Pronar utrzymał pozycję niekwestionowanego lidera rynku przyczep rolniczych w Polsce. Jednocześnie wzrosło zaufanie odbiorców do marki, która nie tylko zakończyła rok 2020 z blisko 40% udziałem rynkowym, lecz również z ponad 16% wzrostem ogólnej liczby sprzedanych pojazdów i ponad dwukrotną przewagą nad kolejnym konkurentem w stawce.

W 2020 r. zarejestrowano 6633 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 1240 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 23%. Liderem rynku wciąż pozostaje Pronar. W 2020 r. zarejestrowano 2637 szt. nowych przyczep tej marki, czyli o 368 szt. więcej niż w 2019 r. Pronar w ub. r. osiągnął udział w rynku równy 39,8%.

Przyczepy Pronar zajęły całe podium, jeśli spojrzeć na rynek pod kątem popularności poszczególnych modeli. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) najczęściej wybieranym pojazdem był model T653/2. Ta dwuosiowa przyczepa o ładowności 6 t może zostać uznana za prawdziwy fenomen – od ponad 11 lat jest najlepiej sprzedającą się przyczepą rolniczą w kraju.

Za nią uplasowały się kolejne modele dwuosiowe. Wiceliderem rankingu modeli jest przyczepa T672 o ładowności 8 t, w której – podobnie jak w T653/2 – zastosowano trapezową skrzynię ładunkową. Na podium znalazła się też jedna z największych przyczep dwuosiowych w ofercie firmy – PT612. Pojazd ten zapewnia ładowność 12 t i w odróżnieniu od poprzednich generacji ma prostokątną skrzynię ładunkową przystosowaną do przewozu europalet (szerokość 2,42 m).

Wypracowaną i utrzymywaną od lat pozycję na rynku przyczep w Polsce Pronar zamierza w tym roku potwierdzić w sposób godny lidera. Jeszcze w 2021 r. w produkcji seryjnej pojawią się zmodernizowane wersje dwóch z trzech wyżej wymienionych modeli. Unowocześnioną wersją T672 będzie przyczepa T672eco, a prócz niej swoją premierę będzie miała też przyczepa PT612L – zmodernizowana, przedłużona wersja modelu PT612.

Leave a Reply

Your email address will not be published.