New Holland od 12 lat na najwyższym stopniu podium

New Holland od 12 lat na najwyższym stopniu podium

W 2020 r. zarejestrowano 9937 nowych ciągników rolniczych. Wprawdzie nie przekroczono bariery 10 tys. szt., ale i tak jest to najlepszy wynik w ciągu trzech ostatnich lat. W porównaniu do 2019 r., kiedy miało miejsce 8714 rejestracji takich maszyn, ich liczba zwiększyła się o 1223 szt., co oznacza 14-procentowy wzrost.

Wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku w 2020 r. kolejny raz potwierdzają dominację marki New Holland, która od 12 lat utrzymuje pozycję lidera w tym rankingu. Ubiegły rok zamknięto rejestracją 1817 ciągników tej marki, czyli o 19,5% więcej niż przed rokiem (+297 szt.). New Holland dzięki temu poprawił swoje udziały rynkowej. Na koniec 2019 r. wynosiły one 17,4%, w 2020 r. zwiększyły się do 18,3%.

– Jest to niewątpliwy sukces całej naszej sieci dystrybucyjnej, która ma pełne wsparcie i pomoc ze strony zespołu marki New Holland pracującego w Polsce. Zaangażowanie ludzi związanych z marką i koncentracja na najwyższych standardach pracy w każdym obszarze naszego działania, przekładają się na lojalność i zaufanie klientów, którzy otrzymują od nas wszechstronną i profesjonalną obsługę w każdym punkcie sprzedaży i serwisu. Jesteśmy dumni z tego, że pomimo bardzo trudnego i nietypowego roku, który właśnie się skończył, sięgamy ponownie po to trofeum. Dziękuję wszystkim za ten rok ciężkiej pracy, ale przede wszystkim naszym klientom, bo to oni w głównej mierze po raz kolejny zdecydowali o naszym sukcesie – podkreśla Adam Sulak, dyrektor marki New Holland i członek zarządu firmy CNH Industrial Polska Sp. z o.o.

Z danych agencji marketingowej Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w lipcu 2020 r. – nowych właścicieli znalazło wtedy 1095 maszyn. Łatwo zauważyć kolejny rok wyraźnego prowadzenia grupy liderów, wśród których należy wymienić 4 najbardziej popularne marki: New Holland, Kubota, John Deere oraz Deutz-Fahr. To właśnie ci producenci łącznie w tym roku zarejestrowali 5209 nowych ciągników, co stanowi blisko 53% całego wolumenu rejestracji. Wyróżniającym się segmentem jest przedział mocy od 100 do 140 KM w ciągnikach średniej wielkości, który bardzo dynamicznie się rozwija i w tej chwili oscyluje w granicach 1200 szt. Marka New Holland od 2020 r. oferuje tutaj aż 3 serie największych jednostek T5 Electro Command oraz nowości T5 Dynamic Command i T5 Auto Command. Warto dodać, że ten trend jest równie wyraźny w krajach Europy Zachodniej.

New Holland jako jedyny producent może pochwalić się aż trzema modelami w tzw. rankingu TOP 10 najlepiej sprzedających się ciągników rolniczych w Polsce w 2020 r. Co istotne, są to modele należące do różnych segmentów mocy:

• TD5.85 – 188 rejestracji

• T4.75S – 147 rejestracji

• T6.125 z liczbą 139 rejestracji

– W 2021 r. marka New Holland będzie w dalszym ciągu walczyła o utrzymanie pozycji lidera rynku. Przewidujemy, że rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, jednakże wszystko uzależnione jest od ogólnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju i na świecie. Sytuacja pandemiczna też potencjalnie będzie tutaj miała istotne znaczenie. Fakt, że w sprzedaży nowych ciągników rolniczych marka New Holland jest od 12 lat niekwestionowanym liderem, oczywiście daje nam ogromną satysfakcję, ale jednocześnie bardzo nas motywuje. Taki wynik to swego rodzaju duża odpowiedzialność, nie możemy sobie pozwolić, na sprawienie zawodu naszym obecnym i przyszłym klientom. Dlatego też wciąż sami sobie podnosimy przysłowiową poprzeczkę, wyznaczamy nowe, coraz bardziej ambitne cele, nieustannie pracujemy nad nowymi projektami. Mogę już dziś powiedzieć, że w tym roku zaprezentujemy kilka nowości produktowych ciekawych z perspektywy polskich rolników. Jestem przekonany, że dzięki naszym działaniom w tym roku zbudujemy jeszcze lepsze relacje z naszymi klientami, co pozwoli nam na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland.

Leave a Reply

Your email address will not be published.