New Holland po raz dziesiąty na najwyższym stopniu podium

Znane są już wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych w Polsce w 2018 r. Dziesiąty raz z rzędu liderem rynku został New Holland. W ub. r. zarejestrowano 8860 nowych traktorów, aż 1936 szt. to maszyny marki New Holland.

Z danych Martin & Jacob wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w grudniu – nowych właścicieli znalazło wtedy 1394 ciągniki. – Miniony rok, podobnie jak lata ubiegłe, nie był łaskawy dla branży rolniczej – mówi Adam Sulak, Business Director New Holland. – Fakt, że w bardzo wymagających warunkach rynkowych pozostajemy na pozycji lidera już po raz dziesiąty dowodzi, że maszyny New Holland cieszą się wysokim zaufaniem użytkowników i mają opinię niezawodnych partnerów w pracach polowych. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasze produkty doskonale sprawdzają się w warunkach rynku polskiego, mamy również świadomość, że w trudnym dla rolników okresie każda inwestycja musi być przemyślana dwukrotnie. We wrześniu ub. r. świętowaliśmy piękny jubileusz 20-lecia obecności marki New Holland w Polsce, a dziś, dzięki zaufaniu klientów, możemy zapisać kolejną ważną datę w naszej historii – podkreśla Adam Sulak. – Od 20 lat marka New Holland działa w Polsce i przez połowę tego czasu pozostaje liderem rynku. To dzięki wam drodzy klienci możemy dzisiaj mówić o sukcesie załogi i sieci dystrybucyjnej New Holland – dodaje.

Z informacji przekazanych przez Martin & Jacob wynika, że w zeszłym roku sprzedano 8860 nowych ciągników rolniczych – dane te pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Analizując je łatwo dostrzec prowadzenie grupy liderów, wśród których należy wymienić marki: New Holland, John Deere, Kubota oraz Zetor. Ich przedstawiciele odpowiadają łącznie za sprzedaż 5190 ciągników, co stanowi aż 59% wszystkich rejestracji. W ciągu minionych 10 lat, od kiedy marka New Holland zajmuje pozycję lidera na polskim rynku, nabywców znalazło aż 23 999 „niebieskich” traktorów. W ub. r. największa popularnością cieszyły się ciągniki serii T7 (zarejestrowano 454 szt.), TD5 (429 szt.) oraz T6 (223) szt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.