Maszyny akumulatorowe Husqvarna we wrocławskim ZOO

Maszyny akumulatorowe Husqvarna we wrocławskim ZOO

Zarząd wrocławskiego ZOO podjął współpracę z firmą Husqvarna. W ramach umowy Husqvarna dostarczyła do obiektu profesjonalne maszyny i akcesoria akumulatorowe do pielęgnacji terenów zieleni i wybiegów dla zwierząt. Maszyny zasilane „zieloną energią” pracują cicho i bez emisji spalin, dzięki czemu są przyjazne naturze, ludziom i przede wszystkim zwierzętom. Idealnie wpisują się więc w obecne trendy rynkowe tzw. cichego sąsiedztwa.

Wrocławskie zoo o powierzchni 33 ha swoją renomę zawdzięcza nie tylko bogactwu gatunków zwierząt tak rzadkich i egzotycznych jak okapi czy tygrysy, ale również inwestycjom, które zmieniają oblicze ogrodu. Jedną z nich są nowe urządzenia do pielęgnacji terenów zielonych i wybiegów dla zwierząt.

Innowacyjne rozwiązania w branży ogrodniczej, związana z nimi potrzeba automatyzacji procesów i interakcji z klientem sprawiają, że usługodawcy i producenci urządzeń poszukują nowych rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom rynku. – Jako światowy producent maszyn do pielęgnacji terenów zieleni obserwujemy konieczność dostosowania się branży do wymogów i wyzwań zrównoważonego rozwoju, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i rozsądnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Klienci poszukują urządzeń, które pozwolą im wykonać niezbędne prace łatwiej, szybciej i przy jak najmniejszym nakładzie pracy. W te trendy i oczekiwania doskonale wpisują się maszyny akumulatorowe Husqvarna – ciche, ergonomiczne i zasilane „zieloną energią” – mówi Paweł Przywózki, Ekspert firmy Husqvarna Poland Sp. z o.o.

W ramach podjętej współpracy wrocławskie ZOO dba o zieleń ogrodu i wybiegów dla zwierząt z wykorzystaniem maszyn Husqvarna z serii 500: dmuchawy, wykaszarki, nożyc do żywopłotu, pilarek oraz akcesoriów – baterii i ładowarek z typoszeregu 200, 300 i 500. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Husqvarna, ponieważ otrzymaliśmy urządzenia zasilane akumulatorami, co oznacza brak spalin i bardzo cichą pracę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pracowników zoo, którzy nierzadko używają tego sprzętu po kilka godzin dziennie, dla zwierząt, których nie płoszy hałas, jak i dla zwiedzających. Rodziny z dziećmi, przychodząc do zoo, chcą oddychać świeżym powietrzem, w ciszy obserwować zwierzęta i swobodnie poruszać się po alejkach – mówi Marta Zając-Ossowska, Kierownik Sekcji Marketingu i Edukacji ZOO Wrocław.

Mając na uwadze oczekiwania klientów i trend „cichego sąsiedztwa” Husqvarna posiada w swojej ofercie szeroką gamę profesjonalnych maszyn akumulatorowych o wydajności porównywalnej do urządzeń spalinowych. Wśród produktów zasilanych wydajną baterią litowo-jonową znalazły się m.in.: pilarki, dmuchawy, wykaszarki oraz nożyce do żywopłotu. Wszystkie maszyny wyposażone są w centralny układ sterowania, który zapewnia np. wygodne i bezpieczne uruchamianie.

Więcej informacji dostępnych w tym filmie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.