Miejskie ciężarówki Piaggio Porter NP6 gotowe do pracy!

Miejskie ciężarówki Piaggio Porter NP6 gotowe do pracy!

Firma Uni-Truck, jeden z polskich dealerów IVECO, sprowadza na nasz rynek unikatowe lekkie pojazdy użytkowe Piaggio Porter NP6 o DMC od 2,1 do 2,8 t. Ten zakres wynika z zastosowania tylnego mostu napędowego z pojedynczymi lub bliźniaczymi kołami. Nośność takiego zwartego i zwrotnego podwozia sięga 1,6 t, co oznacza, że nawet z ciężką zabudową, np. śmieciarką, wciąż można liczyć na bardzo dużą ładowność przy minimalnej powierzchni zajmowanej na najciaśniejszych nawet ulicach.

Kolejną zaletą Portera jest ekologiczny napęd silnikiem benzynowym 1,5 l fabrycznie przystosowanym do zasilania gazem ciekłym LPG lub sprężonym ziemnym CNG. Moc maksymalna wynosi 78 kW (109 KM), a moment obrotowy 136 Nm przy zasilaniu benzyną, 75 kW (105 KM) i 132 Nm na LPG oraz 68 kW (95 KM) i 118 Nm na CNG. Zapas paliw gazowych jest dobierany w wariantach: „krótki zasięg” z pojedynczą butlą na 15 l LPG lub 55 l CNG lub „długi zasięg” z 55 l LPG albo 110 l CNG. Zbiornik benzyny ma 45 l. Do wyboru są także rozstawy osi 2650 lub 3070 mm przy pojedynczych kołach tylnego mostu oraz 3000 lub 3250 mm z „bliźniakami”.

Wykorzystując unikatowe możliwości tego podwozia importer przygotował pulę pojazdów zabudowanych gotowych do natychmiastowego odbioru i podjęcia zadań. Są to m.in. samochody skrzyniowe, wywrotki i furgony, ale także bardziej specjalistyczne: śmieciarki do wywozu odpadów domowych oraz pługi z posypywarkami. Wszystkie te rozwiązania są już wypróbowane w praktyce m.in. przez firmy komunalne, dla których Piaggio Porter NP 6 zasilany CNG stanowi podwójną korzyść: wykonując tanio i ekologicznie codzienne zadania, wpisuje się jednocześnie w wymagania Ustawy o elektromobilności.

Z aktualnie dostępnymi „od ręki” pojazdami Piaggio Porter NP 6 można zapoznać się na stronie internetowej Uni-Truck

Leave a Reply

Your email address will not be published.