Zamiatarki Bucher serii V20 na wszystkie pory roku

Zamiatarki Bucher serii V20 na wszystkie pory roku

Jeśli ktoś uważa, że zamiatarka kompaktowa nadaje się do pracy tylko w okresie od wiosny do jesieni to się poważnie myli. Maszyny Bucher serii V20 można zamiennie wyposażyć w fabryczną posypywarkę oraz pług odśnieżny. Taki zestaw stanowi idealne rozwiązanie do usuwania śniegu i uszorstniania nawierzchni różnych chodników i alejek, których niewielka nośność i ograniczona szerokość uniemożliwiają wjazd cięższego sprzętu. Szczotki i ssawa nie są demontowane, więc zamiatarka może być szybko przywrócona do swojego podstawowego zastosowania.

Seria V20 obejmuje cztery zamiatarki, przy czym wszystkie mają konstrukcję przegubową, takie same wymiary gabarytowe (długość 4200 mm, szerokość 1300 mm, wysokość 1999 mm) i należą do klasy maszyn o pojemności 2 m3. Modele CityCat VS20 i CityCat VS20e (wersja z napędem całkowicie elektrycznym) charakteryzują się DMC równą 3,5 t, więc mogą na nich pracować operatorzy posiadający prawo jazdy kat. B. Biorąc pod uwagę masę własną wynoszącą 2,5 t, zapewniają ładowność na poziomie 1000 kg. Zamiatarka VS20 jest wyposażona w silnik wysokoprężny o mocy 45 kW i spełnia normy emisji spalin Stage V. W maszynie VS20e układ jezdny napędza jednostka elektryczna – również o mocy 45 kW, zasilana z baterii litowo‑jonowych zdolnych do zmagazynowania 45 kWh energii. Po całkowitym naładowaniu umożliwiają pracę przez maksymalnie 6 h. Pozostałe dwie maszyny, czyli CityCat V20 i CityCat V20e to zamiatarki typowo „outdoorowe” zaprojektowane z myślą o najcięższej pracy. Przy masie własnej 4,8 t zapewniają rekordową w klasie ładowność, która wynosi aż 2,1 t. Źródłem napędu modelu spalinowego (V20) jest silnik Euro 6d o mocy 62 kW. Jednostka elektryczna zastosowana w zamiatarce V20e oferuje takie same osiągi, co w przypadku maszyny VS20e (45 kW), ale współpracuje z baterią o „pojemności” 63 kWh. Taki zapas energii wystarcza na pracę nawet przez 8 h.

Mocną stronę zamiatarek serii V20 stanowi kabina. Jest ona wykonana z aluminium i zapewnia bardzo dobrą widoczność dzięki jednoczęściowej szybie czołowej, szklanym drzwiom i dwóm tylnym oknom. Ponadto wyróżnia się płaską podłogą, która umożliwia swobodne przechodzenie z jednej strony na drugą oraz dwoma identycznymi, pełnowymiarowymi fotelami. Wielogodzinną pracę w różnych porach roku ułatwia m.in. podgrzewana szyba czołowa i lusterka zewnętrzne, nagrzewnica, klimatyzacja, radio DAB+ z systemem Bluetooth oraz gniazdo USB do ładowania telefonu. Do sterowania i kontroli najważniejszych funkcji roboczych zamiatarki służy montowany standardowo system Smart‑Con. Obejmuje on wielofunkcyjny, ergonomiczny podłokietnik z zestawem przycisków i pokręteł oraz kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3”. Zastosowane rozwiązanie umożliwia obsługę maszyny jedną ręką, a dzięki temu lepsze skoncentrowanie się na jej precyzyjnym kierowaniu. W ramach wyposażenia dodatkowego można zamówić interaktywny ekran dotykowy CSense o wielkości 10,1”. Pozwala on m.in. na zmianę ustawień predefiniowanych, diagnostykę maszyny, wyświetlanie informacji o prędkości wentylatora, czasie pracy, przejazdów, pokonanym dystansie itp.

Leave a Reply

Your email address will not be published.