Nowa spycharka gąsienicowa CAT D4

Nowa spycharka gąsienicowa CAT D4

Dzięki wysokiej mocy, odpowiedniej precyzji sterowania oraz świetnemu zoptymalizowaniu konstrukcji pod kątem profilowania terenu, spycharka Cat D6K2 jest prawdziwym bestsellerem na wielu rynkach całego świata. Zastępujący ją model Cat D4 ma jednak szansę na jeszcze większą popularność, ponieważ poprawiono w nim widoczność, obniżono koszty eksploatacji i przygotowano ogromny wybór przyjaznych użytkownikowi rozwiązań technicznych, które pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał maszyny. Nową spycharkę o masie eksploatacyjnej ok. 13,3 t napędza 130-konny silnik Cat C4.4.

Mocniej nachylona pokrywa komory silnika zapewnia o 30% większe pole widzenia przed lemieszem, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa pracy, ale również i wydajność, ponieważ operator marnuje mniej czasu na cofanie w celu uzyskania lepszej widoczności. W kabinie zastosowano wygodniejszy fotel z nowym zawieszeniem i wieloma regulacjami, ułatwiający znalezienie optymalnej pozycji każdemu operatorowi. Intuicyjny w obsłudze główny wyświetlacz z ekranem dotykowym o przekątnej 10 cali ułatwia podgląd na ustawienia i funkcje maszyny. Służy on również do wyświetlania obrazu w jakości HD, rejestrowanego przez montowaną standardowo kamerę cofania.

Spycharka Cat D4 ma pakiet najlepszych na rynku zaawansowanych technologii, które maksymalizują wydajność maszyny i pomagają osiągać dobre wyniki pracy nawet mniej doświadczonym operatorom. Wśród nich są m.in.:

  • układ Slope Indicate – pokazuje na głównym wyświetlaczu przechył wzdłużny i spadek poprzeczny maszyny, ułatwiając orientowanie się w terenie,
  • funkcja Stable Blade – zapewnia błyskawiczną reakcję na polecenia sterowania lemieszem wydawane przez operatora, co skutkuje większą gładkością profilowanej powierzchni,
  • układ przeciwpoślizgowy automatycznie redukuje poślizg gąsienic, pomagając w ten sposób ograniczyć czas i paliwo oraz zmniejsza zużycie gąsienic,
  • Cat Grade z funkcją Slope Assist zapewnia podstawowe wsparcie w pozycjonowaniu lemiesza, bez dodatkowego sprzętu ani dostępu do sygnału GPS.

Specyfikując nową spycharkę można również zamówić system Cat Grade z funkcją 3D, który zostanie zamontowany fabrycznie. Wykorzystuje on sygnał GPS do automatycznej regulacji ruchów podnoszenia i obracania lemiesza zgodnie z realizowanym projektem. Do systemu Grade z funkcją 3D jest dołączany system AutoCarry. Jego działanie polega na automatyzacji podnoszenia lemiesza w celu utrzymania równomiernego rozkładu obciążeń w każdym przejeździe oraz zmniejszania poślizgu gąsienic.

Spycharka D4 jest dostępna w konfiguracjach ze standardowym lub niskim naciskiem na podłoże (LGP). Standardowo maszyna ma lemiesz o regulowanym kącie obrotu i przechyłu (VPAT), natomiast opcjonalnie można go zastąpić składanym lemieszem VPAT zmniejszającym szerokość transportową. Do spycharki D4 można również zamówić specjalistyczne osłony przystosowane do prac leśnych czy na składowisku odpadów, a także wzmocnioną kabinę z poliwęglanowymi szybami.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.