Wozy asenizacyjne LeBoulch w ofercie FarmTrade

Wozy asenizacyjne LeBoulch w ofercie FarmTrade

Firma FarmTrade od trzech lat jest autoryzowanym przedstawicielem marki LeBoulch w Polsce. Dzięki temu jej oferta obejmuje nowoczesne wozy asenizacyjne, stanowiące znakomitą propozycję dla branży komunalnej.

Od 2012 r. właścicielem firmy LeBoulch jest grupa Joskin. Pod marką LeBoulch są sprzedawane wozy asenizacyjne o konstrukcji samonośnej, natomiast wyposażone w ramę – pod marką Joskin. Modele LeBoulch tworzą serię Optima, która aktualnie składa się z 6 pojazdów, o pojemności: 4.000, 5.000, 6.000, 7.300, 8.400 i 10.000 l. Mają one jedną oś z głęboko osadzonymi kołami (dotyczy dwóch największych wozów), dzięki czemu możliwe jest założenie opon o szerokości 800 mm i średnicy 1.500 mm, przy czym szerokość całkowita pojazdu nie przekracza 2.55 m. Wszystkie wozy są standardowo wyposażane w dyszel sztywny, natomiast w opcji jest dostępny dyszel resorowany, w którym liczba piór jest zależna od wielkości zbiornika. Podpora może być mechaniczna lub (za dopłatą) hydrauliczna. Zbiorniki w pojazdach LeBoulch są ocynkowane zanurzeniowo od środka, jak i na zewnątrz, co gwarantuje wysoką odporność na korozję oraz atrakcyjny wygląd nawet po wielu latach eksploatacji. We wnętrzu jest montowany falochron zapewniający odpowiednią stabilność pojazdu w sytuacji, gdyby zbiornik został napełniony tylko częściowo.

Firma FarmTrade ma kilkunastoletnie doświadczanie w sprzedaży i obsłudze różnego typu maszyn dla sektora rolniczego, komunalnego i budowlanego. W ubiegłym roku otworzyła nowoczesną placówkę handlowo-serwisową w Emilianowie pod Warszawą (tuż przy trasie S8), na terenie której znajduje się również centralny magazyn części zamiennych.
U góry zbiornika po lewej stronie znajduje się zawór chroniący pompę przed dostaniem się do niej zasysanej cieczy, natomiast po prawej – zawór ciśnieniowy.

Wozy asenizacyjne serii Optima są wyposażane w pompę próżniową Battioni & Pagani MEC o wydajności adekwatnej do wielkości zbiornika, ale na życzenie klienta może być zamontowana pompa o wyższych parametrach. W aktualnej ofercie występują modele zapewniające przepływ: 4, 5, 6,5 oraz 8 tys. l/min. Napełnianie cieczy odbywa się poprzez wytworzenie w zbiorniku próżni (podciśnienia), natomiast opróżnianie – poprzez wytworzenie nadciśnienia, które „wypycha” medium ze zbiornika. Aby w trakcie napełniania wozu pompa nie zassała cieczy, w miejscu, gdzie powietrze jest zasysane/wpompowywane do zbiornika (u góry) znajduje się specjalny zawór z przeźroczystą obudową. Zasadniczą jego część tworzy pływak w postaci kuli, który przy wysokim poziomie cieczy zatyka przewód powietrzny. Między pompą a zbiornikiem znajduje się filtr samoczyszczący o pojemności 30-60 l (w zależności od wydajności pompy), stanowiący dodatkowe zabezpieczenie przed tzw. uderzeniem hydraulicznym, czyli przedostaniem się cieczy do pompy.

Pompa próżniowa charakteryzuje się dobrym stosunkiem wydajności do ceny, niskimi kosztami obsługi i wysoką trwałością, ponieważ nie zasysa/pompuje cieczy, a jedynie powietrze.

Wozy asenizacyjne wyposażone w pompę próżniową mają mechaniczny system przełączania sposobu pracy pompy (napełnianie/opróżnianie). W opcji (zależnie od modelu) jest dostępne sterowanie hydrauliczne, które najczęściej znajduje zastosowanie przy dodatkowych urządzeniach do pompowania, takich jak ramię czy wysięgnik. Wówczas operator zestawu może wykonać wszystkie czynności związane z napełnianiem cieczy i jej wyładunkiem bez koniczności wychodzenia z kabiny. Pompę napędza WOM ciągnika z prędkością 540 lub opcjonalnie 1.000 obr./min.

Każdy wóz asenizacyjny LeBoulch może być wyposażony m.in. w różne rodzaje ogumienia dostosowane do warunków eksploatacji pojazdu, hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne, różne długości węża do napełniania zbiornika, pełne oświetlenie itp.

Leave a Reply

Your email address will not be published.