GP Truck Trading – większa oferta, nowe możliwości

GP Truck Trading – większa oferta, nowe możliwości

Historia GP Truck Trading sięga 1999 r. Obecnie jest to jedna z największych w kraju, najbardziej liczących się w branży, szybko rozwijająca się firma rodzinna wyspecjalizowana w budowie, sprzedaży i serwisowaniu pojazdów komunalnych, takich jak śmieciarki oraz inny sprzęt dla przedsiębiorstw komunalnych i wodociągowych, np. hakowce, bramowce, wywrotki, piaskarki i urządzenia dźwigowe. Oferuje  samochody nowe i używane, zarówno z rynku krajowego, jak i sprowadzane z zagranicy. Wszystkie sprzedawane pojazdy pochodzą od sprawdzonych kontrahentów z całej Europy.

Właściciele GP Truck Trading i osoby zajmujące się rekrutacją pracowników w firmie kładą duży nacisk na odpowiedni dobór personalny oraz charakterologiczny, a także dopasowanie temperamentów osób współpracujących ze sobą w poszczególnych działach. Ich zdaniem na sukces i szanse na rozwój olbrzymi wpływ ma atmosfera i wzajemny szacunek w pracy. Panuje tu zasada, że prawdziwy majątek firmy stanowią ludzie, a nie środki trwałe czy obrotowe. Kiedy jest taka potrzeba, wszyscy się „spinają” i pracują na najwyższych obrotach. Niejednokrotnie zdarzają się wspólne wyjazdy wędkarskie, quadowe czy piątkowe grillowanie przed halą produkcyjno­‑serwisową zorganizowane dla wszystkich pracowników i klientów.

Zdaniem Agnieszki i Grzegorza Kądziela, będących właścicielami firmy GP Truck Trading, największą wartością firmy są ludzie, którzy ją tworzą. W połączeniu z produktami o wysokiej jakości i profesjonalnym serwisem obsługowo­‑naprawczym, pozwala to na umacnianie pozycji przedsiębiorstwa i jego dynamiczny rozwój.

1 lutego 2017 r. firma podpisała umowę z jednym z największych w Europie producentów zabudów śmieciarek, włoską firmą FARID, dotyczącą wyłączności w sprzedaży i serwisowaniu tych specjalistycznych urządzeń w Polsce. Dzięki temu jako jedyna firma posiada w ofercie pełną gamę zabudów śmieciarek od 4 m3 montowanych na podwoziach 3,5 t, do 30 m3 przeznaczonych do zabudowy na samochodach 4­‑osiowych. Oprócz typowych śmieciarek T1, które pełnią rolę flagowego modelu, aktywnie wdrażane są inne produkty włoskiego kontrahenta, tj. zabudowy do obsługi odpadów typu BIO, specjalistyczne, coraz bardziej popularne śmieciarki z zamontowanym urządzeniem dźwigowym oraz myjki do pojemników. Dzięki szerokiej gamie produktowej Farid, GP Truck Trading jest w stanie sprostać niemalże wszystkim oczekiwaniom klientów. Zabudowy tej marki można spotkać w ponad 30 krajach na świecie. Grupa zatrudnia obecnie przeszło 550 osób w czterech fabrykach we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Wenezueli, wytwarzając ok 2.000 szt. śmieciarek rocznie.

Rozszerzenie oferty przez GP Truck Trading o produkty FARID zmieniło politykę handlową firmy. Dzięki temu udało się jej pozyskać nowych klientów i zacieśnić stosunki firmy ze wszystkimi producentami pojazdów ciężarowych w Polsce. Także obroty przedsiębiorstwa znacznie wzrosły. Pojawiła się konieczność budowy pojazdów demonstracyjnych – możliwość ich testowania cieszy się dużym zainteresowaniem. Takie działania miały duży wpływ na przekonanie się klientów do stosunkowo nieznanej dotąd marki w Polsce. GP Truck Trading był doskonale świadomy jakości produktów włoskiego partnera, jego doświadczenia i potencjału, ale klienci w kraju – jeszcze nie. Już po pierwszym roku współpracy fabryka i dział handlowy FARID ocenił swojego nowego dealera w Polsce jako jednego z liderów w sprzedaży po pierwszym okresie współpracy. Takie osiągnięcie było możliwe zarówno dzięki wielkiemu zaangażowaniu handlowców w terenie, jak również menadżerów i fachowców produkcyjnych, którzy posiadają świetną wiedzę techniczną, mają olbrzymie doświadczenie oraz dużo chęci do nauki i poszerzania swoich horyzontów i umiejętności zawodowych.

Aktualnie oferta została poszerzona o długoterminowy najem pojazdów komunalnych i innych pojazdów specjalistycznych. Na miejscu produkowane są również beczki asenizacyjne oraz pojazdy do udrażniania i czyszczenia kanalizacji. Firma posiada też autoryzację producenta pojazdów użytkowych marki Isuzu, a dla uzupełnienia oferty – sprzęt do zimowego utrzymania dróg polskiego producenta, firmy Ozamet.

Dzięki współpracy z firmą FARID, w ofercie GP Truck Trading znajduje się pełna gama zabudów śmieciarek, o pojemności od 4 do 30 m3.

Zaangażowanie, elastyczność i wysoki poziom obsługi sprawiły, że GP Truck Trading był jedyną firmą w Polsce, która podjęła się dostawy 27 śmieciarek do warszawskiego MPO, przygotowanych i wydanych w ciągu kilku dni od podpisania umowy. Ten długookresowy najem połączony jest z bieżącą obsługą eksploatacyjną i pełnym pakietem serwisowym, a pomimo bardzo wymagających warunków umowy dotyczących m.in. pełnej dyspozycyjności czasowej, kilkugodzinnej reakcji serwisowej i posiadaniu pojazdów zastępczych, współpraca układa się z korzyścią dla obu stron oraz mieszkańców miasta.

Podjęta decyzja o współpracy z firmą FARID oraz działania serwisowo­‑techniczne potwierdziły więc, że posiadając taki zespół ludzi, GP Truck Trading jest jedną z najlepszych w kraju spółek produkcyjnych i handlowych ze znakomitym serwisem lokalnym i mobilnym, a dzięki przynależności do sieci Q Service
Truck zrzeszającym 77 najlepszych warsztatów w kraju – również ogólnopolskim. – Na pewno na tym nie poprzestaniemy i będziemy dalej się rozwijać… – zapewnia Grzegorz Kądziela, współwłaściciel GP Truck Trading.

Leave a Reply

Your email address will not be published.