Wygodne czyszczenie paneli słonecznych

Wygodne czyszczenie paneli słonecznych

Coraz bardziej modne i chętnie wybierane przez inwestorów instalacje fotowoltaiczne są bez wątpienia przyszłością energetyki. W jaki sposób zadbać o panele solarne tak, aby ich nie uszkodzić, a skutecznie oczyścić z zabrudzeń, by mogły pracować wydajniej? Niemiecki producent sprzętu czyszczącego Karcher ma na to nowy patent. Zestaw akcesoriów, który pozwoli czyścić wydajnie i bezpiecznie nie tylko panele solarne, ale też elewacje budynków jak i wysoko położone okna.

Nowe zestawy szczotek, lanc i złączy pozwalają na zapewnienie idealnej czystości i pełnego bezpieczeństwa czyszczonej powierzchni. Na pierwszy rzut oka mnogość rozwiązań i elementów może sprawiać wrażenie skompilowanego, ale to tylko pozory. Wszystko jest tu precyzyjnie dopasowane i pozwala czyścić skutecznie każdego rodzaju elewację jak i panele solarne. Elementy, z których można skompletować indywidualny zestaw są kompatybilne z urządzeniami wysokociśnieniowymi Karcher, zarówno HD jak i HDS (czyli z podgrzewaniem jak i bez podgrzewania wody).

„Sercem” unikatowego systemu jest głowica – napęd, na który można zakładać trzy rodzaje szczotek (miękkie, średnie i twarde) w zależności od tego, co trzeba wyczyścić. Dla paneli solarnych odpowiednie będą niebieskie, czyli miękkie szczotki. Woda jest podawana na całej długości szczotek, dzięki systemowi dysz rozmieszczonych na listwie. Zapewnia to doskonały efekt w krótkim czasie. Aby dokładnie oczyścić panele solarne przyda się także złącze Vario. Jest to idealny dodatek do czyszczenia paneli słonecznych. Dzięki stałemu kątowi możliwe jest sterowanie kierunkiem szczotki poprzez obracanie lancy. Łatwiej jest też dzięki złączu wyczyścić krawędzie.

Nowe lance teleskopowe są teraz 10 razy sztywniejsze i bardziej ergonomiczne. System Anti-Spin uniemożliwiający obracanie sekcji lancy gwarantuje lepszą kontrolę nad wykonywaną pracą. Lance umożliwiają także odkurzanie na dużej wysokości, co jest wyjątkowo przydatne, gdy na dachu znajdują się jakieś luźne zabrudzenia.

Oferowany system jest w pełni uniwersalny. Jedna lanca pozwala wykonywać wiele zadań: czyszczenie wysokociśnieniowe, czyszczenie szczotkami (średnie ciśnienie wody), czyszczenie samą wodą a nawet odkurzanie. Zestaw znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w dwóch wymienionych na początku miejscach, lecz także przy:

  • czyszczeniu instalacji fotowoltaicznych np. na stajniach, warsztatach, domach czy budynkach przemysłowych,
  • czyszczeniu różnego rodzaju elewacji,
  • czyszczeniu okien i ogrodów zimowych,
  • czyszczeniu posadzek zewnętrznych i czyszczenie wrażliwych podłóg, takich jak podłoga marmurowa,
  • odkurzaniu na różnych wysokościach.

Leave a Reply

Your email address will not be published.