System tnący STIHL HEXA – najwyższa jakość cięcia i ostrzenia

System tnący STIHL HEXA – najwyższa jakość cięcia i ostrzenia

Firma STIHL prezentuje Rapid Hexa 3/8″ – innowacyjną piłę łańcuchową o nowym kształcie zębów, która dzięki szlifowi Hexa i wąskiemu rzazowi przewyższa wydajność cięcia piły łańcuchowej Rapid Super 3/8″ nawet o 10%.  Profesjonalni użytkownicy odczują wyraźną różnicę podczas ścinki, okrzesywania i przycinania na długość, zwłaszcza przy cięciu ukośnym do włókien drewna.

Nowe zestawy tnące Hexa oferowane będą przede wszystkim do profesjonalnych pilarek łańcuchowych STIHL wyposażonych w prowadnice o podziałce 3/8” i szerokości rowka 1,6 mm, znajdujących zastosowanie w pracach leśnych: MS 362 C-M, MS 400 C-M, MS 462 C-M, MS 500i, MS 661 C-M.

Prezentując system tnący Hexa, który składa się z nowej piły łańcuchowej i specjalnie zaprojektowanego pilnika do ostrzenia, firma STIHL po raz kolejny podkreśla swoją pozycję lidera technologicznego. Najlepszym tego potwierdzeniem jest uzyskanie patentu na stworzone rozwiązania.

Sześciokątny kształt pilnika Hexa, idealnie dopasowany do zęba tnącego łańcucha Rapid Hexa 3/8″, umożliwia szybsze ostrzenie piły łańcuchowej w porównaniu z pilnikiem okrągłym, a przy tym pozwala mniej doświadczonym użytkownikom na łatwe ostrzenie z zachowaniem idealnego kąta ostrzenia.

Rezultatem jest najwyższa jakość ostrzenia piły łańcuchowej, która pozostaje ostra przez długi czas, a tym samym osiąga dłuższą żywotność przy zachowaniu najlepszej wydajności cięcia. Nowy system tnący STIHL Rapid Hexa 3/8″ skutecznie i w nowatorski sposób wspiera profesjonalistów w dziedzinie prac leśnych podczas ich codziennej pracy.

Więcej informacji u autoryzowanych dealerów STIHL lub na www.stihl.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.