Ruszyła produkcja pierwszej kompaktowej ładowarki kołowej Bobcat

Ruszyła produkcja pierwszej kompaktowej ładowarki kołowej Bobcat

W październiku ub. roku firma Bobcat ogłosiła wprowadzenie do oferty pierwszej kompaktowe ładowarki kołowej (model L85), a teraz rozpoczęła się jej produkcja. Nowa maszyna będzie wytwarzana w kompleksie Bobcat w Dobris (Czechy) na zupełnie nowej, już czwartej linii produkcyjnej, mającej sprostać spodziewanemu zapotrzebowaniu rynku. To strategiczne miejsce firmy, ponieważ znajdują się tam główna siedziba Bobcat EMEA, Centrum Szkoleniowo-Eventowe oraz Centrum Innowacji.

Ładowarka L85 ma wyznaczać nowy standard pod względem wydajności. Została zbudowana w oparciu o sprawdzone podzespoły pochodzące z zakładów Bobcat, jak też od najlepszych, zaufanych dostawców. Wiele z nich jest już wykorzystywanych w innych produktach marki Bobcat, czyli ładowarkach kompaktowych, minikoparkach i ładowarkach teleskopowych.

Wysoką wydajność modelu L85 zapewnia niezawodny silnik Bobcat oraz wydajny układ hydrauliczny. Nowa maszyna charakteryzuje się też wysoką stabilnością, dużą siłą odspajania i znakomitą trakcją, można ją też wyposażyć w szeroką gamę osprzętu Bobcat. Jeśli dodać do tego intuicyjne sterowanie, odpowiedni komfort operatora oraz łatwość użytkowania, kompaktowa ładowarka kołowa L85 stanowi idealne rozwiązanie do różnorodnych zastosowań w wielu branżach. Z powodzeniem można wykorzystywać ją w budownictwie, przy kształtowaniu krajobrazu, do odśnieżania, zamiatania, transportu itp.

Obecne portfolio narzędzi roboczych przeznaczonych do modelu L85 obejmuje łyżki ogólnego zastosowania, łyżki objętościowe, łyżki typu combo, widły paletowe, pługi wirnikowe, lemiesze do odśnieżania oraz zamiatarki, ale wkrótce ta gama ulegnie dalszemu powiększeniu. Nowa maszyna jest standardowo wyposażona w system Power Quick-Tach, który jest zgodny ze złączami innych producentów osprzętu. Ponadto w przypadku pracy z narzędziami wymagającymi dużego przepływu oleju, można zamówić opcjonalny układ hydrauliczny zapewniający wydajność 100 l/min.

Podstawowe dane techniczne ładowarki Bobcat L85:

Łyżka standardowa: 0,8 m3
Masa robocza: 5 091 kg
Maks. wysokość podnoszenia: 3 250 mm
Maks. wysokość maszyny: 2 498 mm
Silnik: Bobcat D24
Moc silnika: 50,7 kW (68 KM)

Film prezentujący model L85:

Leave a Reply

Your email address will not be published.