Ogród 4.0 od AL-KO: praktyczne wsparcie dla klientów i dealerów

Ogród 4.0 od AL-KO: praktyczne wsparcie dla klientów i dealerów

Inteligentny ogród nie jest już tylko pieśnią przyszłości, ale stał się rzeczywistością. Nowe smart produkty AL-KO w połączeniu z aplikacją AL-KO inTOUCH oraz pracą w chmurze przenoszą ogrody na nowy poziom. Z nowych rozwiązań skorzystają nie tylko klienci firmy AL-KO, ale także sieć dealerska i firmy zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych.

Przyszłość ogrodów

Firma AL-KO Garden od lat nieustannie rozwija swoje produkty, aby uczynić pracę w ogrodzie łatwiejszą, wydajniejszą i przede wszystkim bardziej inteligentną. – W firmie AL-KO stawiamy nie tylko na techniczny rozwój produktów, ale także na kreatywność i zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych. Zawsze wybiegamy myślami w przyszłość i staramy się być o krok przed innymi. Dzięki konceptowi Ogród 4.0 od AL-KO zmieniamy inteligentne narzędzia do pielęgnacji ogrodów w kompleksowe rozwiązania dla ogrodów. Sercem całego systemu jest nasza aplikacja AL-KO inTOUCH oraz chmura, która odbiera komunikaty od maszyn i aplikacji. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje Ogród 4.0 od AL-KO, aby w przyszłości nasi klienci mogli korzystać z jeszcze bardziej inteligentnych rozwiązań do pielęgnacji ogrodu – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Ogród 4.0 to ogrom możliwości i wsparcia dla ogrodu. Aplikacja podpowiada, kiedy należy skosić trawnik, przedstawia bardziej wydajne ustawienia robota koszącego w celu osiągnięcia lepszych wyników oraz udziela porad dotyczących serwisowania i konserwacji maszyn. Rozbudowując projekt Ogród 4.0 od AL-KO firma stworzyła inteligentne traktory oraz kosiarki akumulatorowe dla półprofesjonalnych ogrodników, które można również połączyć z aplikacją w systemie.

Dealerzy AL-KO w Ogrodzie 4.0

– Ogród 4.0 to także wsparcie naszej sieci dealerskiej i serwisowej. Stworzyliśmy specjalny pulpit serwisowy, który w przejrzysty sposób wyświetla wszystkie informacje wysyłane przez urządzenia za pośrednictwem chmury. Dzięki temu nasi dealerzy są zawsze na bieżąco i mogą śledzić urządzenia i instalacje swoich klientów. Dzięki systemowi otrzymują wszystkie potrzebne informacje serwisowe i mogą zdalnie i skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy naszych klientów. Panel pozwala konfigurować parametry danego urządzenia zgodnie z wymaganiami konkretnego ogrodu – dodaje Maciej Konieczny.

To nie wszystko! Dzięki bezpośredniemu połączeniu dealerów i klientów za pomocą Ogrodu 4.0 mają swobodniejszy, szybszy i łatwiejszy kontakt. Chmura przesyła wszystkie ważne dane z inteligentnych kosiarek do pulpitu serwisowego, a dealer – po zatwierdzeniu przez klienta – może szybko i łatwo uzyskać dostęp do danych urządzeń, przeglądać informacje o ewentualnych problemach i błędnych konfiguracjach lub tworzyć dokumentację serwisową do druku. Oszczędza to czas podróży do sklepu i umożliwia wybranemu dealerowi natychmiastowe rozpoczęcie obsługi klienta. To rozwiązanie, które przynosi korzyści zarówno ogrodnikom, jak i dealerom.

Nowe funkcje dla jeszcze inteligentniejszej pracy

SMART GARDEN to kolejny element systemu, który rewolucjonizuje ogrodnictwo. Pozwala on nowej generacji urządzeń nie tylko na automatyzację, ale także na ustalanie konkretnych działań, jak np. uruchamianie systemu nawadniania dopiero po koszeniu. AL-KO inTOUCH 4.0 zapewnia także bezpośredni dostęp do zintegrowanych urządzeń partnerów, takich jak IFTTT czy Amazon Alexa. Pozwala także użytkownikom kontrolować, konfigurować, aktualizować i zdalnie serwisować swoje inteligentne urządzenia.

Dzięki funkcji SMART DRIVE dla traktorów smart solo by AL-KO aplikacja zmienia telefon w pulpit, który staje się „inteligentnym pomocnikiem” i może wyświetlać dane bezpośrednio w kokpicie, takie jak: prędkość, poziom paliwa czy godziny pracy, automatycznie dokumentuje postęp koszenia, analizuje problemy i pomaga w ich rozwiązaniu, a nawet wyświetla przypomnienia o czasie konserwacji lub sugestie dotyczące przyszłych okresów koszenia. Wszystkie te informacje sprawiają, że koszenie staje się bardziej wydajne – wystarczy smartfon i aplikacja inTOUCH. Telefon umieszczamy w solidnym uchwycie zamontowanym w kokpicie maszyny i gotowe.

SMART COCPIT to opcja dla kosiarek AL-KO Energy Flex. Z funkcją Smart Connected i powiadomieniami push użytkownik otrzymuje status pracy, poziom naładowania akumulatorów oraz prędkość koszenia. Tryb energooszczędny dostępny dzięki funkcji MaxRun zapewnia dłuższą pracę akumulatora, a tym samym wydłuża czas pracy w ogrodzie. Tradycyjne koszenie trawnika zmienia się w nowoczesną przygodę z inteligentnym wsparciem maszyn od AL-KO.

Leave a Reply

Your email address will not be published.