Nowa maszyna przeładunkowa Doosan

Nowa maszyna przeładunkowa Doosan

Do gamy maszyn oferowanych przez firmę Doosan dołączyła 25-tonowa koparka przeładunkowa DX250WMH-5, bazująca na popularnej 21-tonowej koparce kołowej DX210W-5. Nowa maszyna została zaprojektowana pod kątem najbardziej wymagających zastosowań, takich jak sortowanie odpadów wielkogabarytowych czy załadunek złomu.

Koparka Doosan DX250WMH-5 jest standardowo wyposażona w przednie i tylne stabilizatory oraz hydraulicznie unoszoną kabinę, zapewniającą jeszcze lepszy widok na osprzęt oraz obszar roboczy. Dodatkowo na przeciwwadze znajduje się kamera, dzięki której operator może łatwo obserwować teren tuż za maszyną. Sterowanie koparką odbywa się za pomocą ergonomicznych joysticków. Na jednym z nich umieszczono również przyciski do obsługi dodatkowych linii hydraulicznych, niezbędnych przy zastosowaniu osprzętu np. w postaci chwytaków obrotowych. W ramach opcji dostępne jest również sterowanie za pomocą pedału.

Nową maszynę napędza 6-cylindrowy silnik wysokoprężny Doosan DL06PA z turbodoładowaniem, osiągający moc 174 KM. Jednostka ta spełnia normy emisji Stage IV przy wykorzystaniu systemu recyrkulacji spalin (EGR) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) – w układzie oczyszczania gazów wylotowych nie ma filtra cząstek stałych. W trosce o jak najniższe zużycie paliwa i zapewnienie optymalnych osiągów w różnych warunkach eksploatacji, koparka została wyposażona w autorski system SPC (Smart Power Control), który m.in. automatycznie reguluje prędkość obrotową silnika. Jego działanie jest rozszerzone na wszystkie predefiniowane tryby pracy maszyny, takie jak np. Power+ czy Economy.

Koparka Doosan DX250WMH-5 od początku była projektowana jako maszyna przeznaczona do pracy w branży komunalnej. Świadczy o tym m.in. dostępność fabrycznego generatora prądu do zasilania elektromagnesu oraz szereg elementów zwiększających bezpieczeństwo pracy z odpadami, np. osłony kabiny, osłony ramy, dodatkowe oświetlenie robocze, pełne ogumienie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.