Ciągniki kompaktowe Kubota serii L1 i L2 drugiej generacji z silnikami Stage V

Ciągniki kompaktowe Kubota serii L1 i L2 drugiej generacji z silnikami Stage V

Marka Kubota nie ustaje w wysiłkach, aby dostarczać najlepsze rozwiązania dla zróżnicowanych potrzeb. W tym właśnie duchu japoński producent wprowadza na rynek dwie zupełnie nowe serie ciągników kompaktowych, bazując na sukcesie osiągniętym w przeszłości przez serie L1 i L2 pierwszej generacji. Obie nowe rodziny maszyn są teraz wyposażone w silniki Kubota spełniające normę emisji spalin Stage V, a nadwozie i stanowisko operatora zyskały odświeżony, atrakcyjny wygląd.

Nowe ciągniki kompaktowe Kubota serii L1 zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej trwałości oraz łatwości obsługi i konserwacji. Nabywca ma do wyboru trzyzakresową przekładnię hydrostatyczną HST lub synchronizowaną przekładnię manualną z ośmioma biegami w obu kierunkach. Za napęd tych ciągników odpowiadają czterocylindrowe silniki wysokoprężne o mocy 45, 51 i 55 KM, które spełniają normę emisji spalin Stage V.

Jedną z głównych zalet ciągników kompaktowych Kubota stanowi przestronne, komfortowe stanowisko operatora, a seria L1 potwierdza tę regułę dzięki składanej tylnej ramie ROPS i regulowanej kolumnie kierownicy. Seria L1 charakteryzuje się również dużym udźwigiem tylnego podnośnika, wynoszącym maksymalnie 1750 kg.

Z kolei ciągniki kompaktowe serii L2 drugiej generacji charakteryzują się niespotykanym dotąd połączeniem komfortu i wydajności, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wymagających profesjonalistów. W serii L2 użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trzema różnymi mocami silnika w zakresie 45-61 KM, mechaniczną, w pełni synchronizowaną skrzynią biegów F16/R16 lub trójzakresową przekładnią hydrostatyczną. Udźwig tylnego podnośnika wynosi 1750 kg, co pozwala na korzystanie z szerokiej gamy narzędzi roboczych.

Nowa generacja serii L2 wyróżnia się łatwością obsługi. Wpływ na to ma np. całkowicie otwierana maska, co zapewnia operatorowi bezproblemowy dostęp do wszystkich ważnych punktów serwisowych w komorze silnika. Dodatkowo przednia oś z przekładnią kątową i zintegrowane wspomaganie kierownicy gwarantują doskonałą zwrotność.

Obie serie ciągników mogą być wyposażone w ładowacze czołowe Kubota, zapewniające jeszcze większą wszechstronność i poszerzające zakres wykonywanych zadań.

Nowe serie L1 i L2 są przykładem doskonałych osiągów i możliwości produktów Kubota, pokazując duże zaangażowanie firmy w sprostanie wysokim wymaganiom operatorów. Modele L1-452, L1-522, L1-552, L2-522, L2-622 będą dostępne u dealerów Kubota już w najbliższych tygodniach, a ciągnik L2-452 zostanie wprowadzony do sprzedaży w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.