Nowy serwis Scania Słubice – wmurowanie kamienia węgielnego

Nowy serwis Scania Słubice – wmurowanie kamienia węgielnego

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju sieci serwisowej Scania – największej sieci serwisowej pojazdów ciężarowych w Polsce. Budowa nowego serwisu jest istotna dla przyszłego wzrostu satysfakcji klientów firmy i podkreśla zaangażowanie Scania w dostarczanie kompleksowych rozwiązań obsługi wychodzących poza standardowe oczekiwania.

Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu serwisowego, ponieważ konsekwentnie zwiększamy nasz udział w rynku pojazdów ciężarowych i zależy nam na zapewnieniu doskonałej obsługi flot naszych klientów. Lokalizacja nowego obiektu nie jest przypadkowa – Słubice to centrum logistyczne oraz ostatnia miejscowość przed granicą z Niemcami, a wielu naszych klientów oraz ich kooperantów posiada swoje oddziały w Słubicach. W związku z rozwojem elektryfikacji i transportu modalnego chcemy być bliżej klientów, aby ich pojazdy jeszcze szybciej wracały na drogę – komentuje Rafał Kakuła, dyrektor Scania Szczecin.

Powierzchnia użytkowa nowoczesnego obiektu serwisowego w Słubicach będzie wynosić ok. 1450 m2, powierzchnia parkingowa to ok. 6000 m2. Nowy serwis pojazdów ciężarowych Scania będzie wyposażony w nowoczesne narzędzia diagnostyczne, umożliwiające szybką identyfikację usterek i skrócenie czasu naprawy. Znajdą się tam również specjalistyczne stanowiska serwisowe, dostosowane do różnych typów pojazdów, co pozwoli obsłużyć szeroki zakres flot transportowych. W obiekcie znajdzie się również biuro obsługi klienta oraz biuro handlowe. W trosce o środowisko naturalne, nowy serwis zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła oraz energii słonecznej, zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Oddanie inwestycji jest planowane na wrzesień tego roku.

Budowa nowego serwisu to również okazja do nawiązania bliższej współpracy z lokalną społecznością. Scania zamierza prowadzić działania rekrutacyjne skierowane do lokalnych specjalistów branży: mechaników, administratorów oraz handlowców. Dodatkowo, firma planuje angażować się w lokalne inicjatywy społeczne, wspierając rozwój regionu. Zapraszamy do śledzenia postępów prac budowy serwisu na kanałach social media Scania Polska S.A.

Leave a Reply

Your email address will not be published.